Podle Bitcoin Misery Indexu je čas na nákup BTC

0
(0)

Zprávy a souhrny

Pouze před hodinou jsme vás informovali o tom, že Goldman Sachs věří tomu, že cena Bitcoinu bude padat i nadále. Dokonce věří, že se možná dostane až pod únorové minimum (5 922 USD). I přesto Bitcoin Misery Index (BMI) naznačuje, že je možná vhodný čas na nákup „krále mezi kryptoměnami“.

Bitcoin Misery Index

Thomas Lee, Wall Street stratég, vytvořil nový index, který by měl určovat, kdy je vhodný čas na nákup nebo prodej Bitcoinu. Lee nadále věří své predikci, která zněla, že Bitcoin bude mít v polovině roku hodnotu 20 000 dolarů. Koncem roku by měla být podle Leeho cena za jeden Bitcoin až 25 000 dolarů.

Tip od redakce: Predikce ceny BTC v roce 2018.

Jak takový index funguje?

Bitcoin Misery Index se vyjadřuje na stupnici od 0 do 100. Čím je index nižší, tím je větší „mizérie“ kolem Bitcoinu, a právě proto je vhodný čas ke koupi. Thomas Lee totiž nyní vidí největší potenciál na růst ceny této kryptoměny a tedy největší zisk. Takový signál prý přichází téměř každý rok.

Při vydávání tohoto indexu se Lee vyjádřil, že jakákoli hodnota pod 27 je vhodným časem na koupi Bitcoinu. Pro CNBC se vyjádřil:

„Tento index má hodnotit, jak moc jsou lidé vlastnící Bitcoin „šťastní nebo smutní“. V posledních čtyřech případech, kdy byl Bitcoin Misery Index pod 27, se v období jednoho roku cena Bitcoinu znásobila. Když byl BMI nízký, vždy následně dosáhl Bitcoin vysokých zisků.“

V těchto dnech se Bitcoin Misery Index (BMI) pohybuje na hranici 18,8. Pro zajímavost, naposledy byla hodnota tohoto indexu tak nízko v září 2011. Konkrétně tomu bylo 6. září 2011 a BMI byl přesně na hodnotě 18,8.

O predikcích ceny BTC budeme dále informovat. Postup k aktivaci upozornění na naše články naleznete po kliknutí na zvonek v levém dolním rohu obrazovky. Také nás můžete sledovat na Facebooku.

Závěr

Bitcoin Misery Index je velmi zajímavý způsob, jak zjišťovat, zda je vhodný čas na nákup nebo prodej Bitcoinu. Nicméně, jak jsme již naznačili v tomto článku před malou chvílí, při nákupech a prodejích je třeba brát v úvahu více faktorů než jen jeden index. BMI však může být jedním z mnoha indikátorů, které vám mohou pomoci určit náladu kolem Bitcoinu.

Zdroje:
cnbc.com
ccn.com


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: