[Video] Tom Lee: 1 Bitcoin může dosáhnout ceny 10 mil. USD v roce 2038

0
(0)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Bitcoin se opět potápí pod 10 000 USD, nicméně podle známého kryptooptimisty a propagátora kryptoměn Toma Leeho, by mohla hodnota jednoho Bitcoinu dosáhnout v roce 2038 10 mil. USD.

Šílené prohlášení?

Toto na první pohled šílené prohlášení Lee zdůvodňuje ve své přednášce, kterou vám přinášíme ve videu níže (v původním znění).

Pro ty, kteří nevládnou dostatečně anglicky, uvádíme také výpis nejdůležitějších bodů.

Thomas Lee

Thomas Lee se pohybuje v oblasti strategického výzkumu 25 let. Co se týká Bitcoinu, říká, že se vymyká zatím známým investičním cyklům z několika důvodů – např. nebyla potřeba žádná počáteční investice na rozjezd.

4 témata

Dále hovoří o čtyřech základních tématech – digitální důvěře, mileniálech jako motoru změny, kryptoměnách jako třídě aktiv v nejranější fázi a proč se bude Wall Street zajímat o kryptoměny.

Digitální důvěra

Lidé na Západě obecně docela důvěřují finančnímu systému, protože víceméně funguje. Ale ve světě, který se stále více digitalizuje, je digitální důvěra stále důležitější. Dále zmiňuje klesající důvěru v centralizované státní systémy a banky mezi lidmi a zvláště mileniály a zároveň rostoucí důvěru v decentralizované systémy. Zajímavé je, že v zemích, ve kterých udávají lidé malou důvěru ve vládu, jsou kryptoměny velmi populární.

Mileniálnové

Celkem 92% mileniálů nedůvěřuje bankám. Někteří z důvodu minulé finanční krize, kdy viděli, jak rodiče přišli o majetky, ale obecně nevěří centralizovaným systémům. Blockchain přináší omezenost digitálních zdrojů (digital scarcity) a digitální důvěru (digital trust). Mileniálové zároveň tvoří největší skupinu obyvatel (v USA) – 27% populace, 96 milionů lidí.

Dále Lee mluví o tom, jak která generace vnímala technologické inovace a jak generace předchozí měla problémy s adaptací. Pro mileniály je jednou z těchto inovací Bitcoin a Blockchain. Také sociální média, Kickstarter a další. Lee zároveň vysvětluje na příkladu Nikkei indexu  z minulosti, že kryptoměny nejsou bublina, ale spíše jde o vznikající trhy, které se transformují do třídy aktiv.

Další část se zabývá charakteristikou současné mládeže. Lee zmiňuje, že už začali pít alkohol a nakupovat auta a mění tyto trhy ve prospěch whiskey na úkor piva a hybridních aut na úkor klasických pohonů.

Mileniálové a investice

Během následujících třiceti let se očekává, že mileniálové budou mít nejvyšší úroveň příjmů a budou chtít kupovat bydlení a spořit. Otázka je, do čeho budou tyto své příjmy ukládat. Na příkladu vývoje trhu s bydlením je vidět korelace mezi nástupem každé generace do věku, kdy si pořizuje bydlení, a boomem trhu s byty.

V současnosti je v Americe každý rok uspořeno cca 1 bilion USD. Každá generace investuje do toho, čemu důvěřuje. První generace z uváděného příkladu důvěřovala zlatu. Zlato bylo za 40 USD, když USA opustily zlatý standard v roce 1971. Když investiční síla generace “Silent generation” vrcholila, byla cena zlata na 600 USD. V další generaci “aby Baby boomers” došlo k boomu akciového trhu.

Cena Bitcoinu v roce 2038

Mileniálové budou mít brzy k dispozici 1 bilion USD ročně (v USA). Boom kryptoměn začal vloni, kdy poprvé nastoupili na scénu. Kdyby vložili jen 10% z těchto peněz do kryptoměn, s 25 násobným zhodnocením to na trhu s kryptoměnami udělá 2,5 bilionu USD ročně. V době vrcholu tohoto cyklu tak může mít jeden Bitcoin cenu 10 milionů USD.

Disclaimer: Toto je jen individuální názor jednoho analytika a nejde v žádném případě o investiční doporučení. Před investováním do kryptoměn si udělejte vlastní průzkum a názor na věc.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img