Podíl zásob ADA držených velrybami dosahuje dvouletého maxima

5
(2)

Zprávy a souhrny

Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Ačkoli bylo Cardano v posledních dnech chyceno ve stejném medvědím trendu jako většina hlavních kryptoměn, jeho největší velryby zvyšovaly své pozice a ty právě dosáhly dvouletého maxima.

Největší velryby držící Cardano, které vlastní alespoň 10 milionů ADA, v hodnotě kolem 9 534 000 USD, aktuálně drží 46,6 % z celkové nabídky tokenů.

Zdroj: Sentiment

Graf použitý v tweetu ukazuje dramatický nárůst poměru nabídky ADA v držení velryb Cardano. Pro srovnání, tyto velryby měly před méně než 14 měsíci ve svých peněženkách pouze 10,2 % z celkové zásoby.

Nicméně velká část velrybích adres pozorovaných na grafu ve skutečnost patřila kryptoměnovým burzám.

Další pozitivní vývoj pro Cardano

Mezitím nabídka Cardano vlastněná držiteli nebo adresami střední úrovně v hodnotě 100 až 100 000 USD dosáhla svého historického maxima na začátku dubna, a to s hodnotou 16,8 % dostupné nabídky.

Přibližně ve stejnou dobu překonal počet smart kontraktů založených na Cardano hranici 2 000. Toto číslo rostlo od září 2021, kdy síť zavedla funkci smart contractů.

Zajímavá je i zvýšená institucionální poptávka po blockchainu Cardano, což dokazuje nárůst transakcí v řetězci nad 100 000 USD. Konkrétně takové transakce vzrostly od přelomu roku více než padesátinásobně.

Vzhledem k poklesu ceny ADA z jejího historického maxima 3,10 USD to velryby nebo velcí investoři a instituce možná považovali za příležitost k nákupu, aby se zásobili aktivem před nadcházejícím hard forkem s názvem Vasil, k němuž má dojít v červnu.

Ve stejném období bylo Cardano také svědkem výrazného nárůstu počtu peněženek přidaných do jeho sítě, přičemž od 1. ledna bylo přidáno více než 450 000 nových peněženek, neboli přibližně 5 000 denně.

Závěr

Aktuálně se největší aktivum Proof-of-Stake (PoS) obchoduje za 0,9538 USD, což je 5,55% pokles za předchozích 24 hodin a 20,63% pokles za posledních sedm dní. Aktuální tržní kapitalizace Cardana je 32,24 miliardy dolarů, což z ní činí osmou největší kryptoměnu podle tohoto ukazatele.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: