Počet adres s více než 1000 BTC vzrostl o 30 %

0
bitcoin, adresa, milionáři

Seznam bitconových milionářů za posledních 12 měsíců zaznamenal rapidní růst, protože více BTC bylo sloučeno do větších peněženek, nebo přichází nová vlna?

Nejbohatší peněženky

Z veřejně dostupných dat blockchainu byla vytvořena tabulka ukazující, kolik bitcoinových peněženek obsahuje určitá množství BTC. Každá peněženka však neodpovídá pouze jediné osobě, protože kdokoli může vlastnit více peněženek. Naopak jedna burza může mít prostředky více lidí v jedné peněžence.

Dle nejnovějšího průzkumu se ty peněženky, které obsahují velké množství Bitcoinu, každým dnem rozrůstají. Od září minulého roku se počet adres vlastnících 1000 nebo více BTC zvýšil o 30 %. Aktuálně se na více než 2000 adresách drží více než 1000 BTC. Tato část tvoří pouze 0,01% všech adres.

O mnoho méně je účtu s desítkami tisíc BTC. Celkově tak existuje pouze 104 bitconových adres, které drží 10 000 – 100 000 BTC a pouhé 3 adresy se 100 000 a více.

Zkušenosti kryptoinvestorů

Růst BTC na adresách lze přispsat zvýšenému povědomí investorů o kryptoměnách. Investoři koncem roku 2018, kdy se cena BTC snížila na polovinu, mohli nakoupit Bitcoin za nízkou cenu.

Autorka odborných studií o kryptoměnách Sukhi Jutla řekla, že rostoucí počet bitcoinových milionářů lze připsat k rostoucímu počtu lidí, kteří si jsou vědomi kryptoměn a mají v tomto druhu digitálního majetku svůj kapitál.

„S rozšířením kryptoměn se zvyšuje počet jednotlivců, investorů a podniků, kteří se snaží diverzifikovat své majetkové podíly a Bitcoin shledávají v tomto okamžiku jedním z nejdůvěryhodnějších aktiv. Burzy také drží BTC ve více peněženkách, a to také zvyšuje nárůst, který můžeme pozorovat.“

Závěr

Se zvětšujícím se zájmem o kryptoměny a lepšími zkušenostmi investorů budou bitcoinoví milionáři stále přibývat. Tento průzkum je jasným důkazem toho, že investice do digitálních aktiv jsou na vzestupu.

Co číst dále

06.11.19 Technická analýza komodity zlato – žlutý kov má po breakoutu!

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na