Blockchain a umělá inteligence rozpoutají revoluci – tvrdí indický ministr obrany

0
indie, blockchain, budoucnost

Rajnath Singh, indický ministr obrany, věří, že blockchainová technologie, umělá inteligence (AI) a velká data budou součástí budoucí revoluce ve zbrojním průmyslu.

Blockchain ve zbrojním průmyslu

Rajnath Singh zdůraznil ve svém rozhovoru pro tamní tisk, že blockchain spolu s umělou inteligencí budou hrát klíčovou roli v obranných nebo útočných operacích. Singh dále řekl, že Indie si osvojuje inovace stejně tak, jak se vyvíjí globální průmysl.

„Role technologií AI, velkých dat a blockchainu již předvedly značnou revoluci. Obranný průmysl se učí používat tyto technologie, aby zajistil bezpečnost obyvatel a zabezpečení kritické infrastruktury.“

Více informací o plánech ministerstva obrany řekne sám ministr na výroční konferenci o obraně DefExpo v únoru příštího roku.

Indie proti Bitcoinu

Indie se přidala na seznam zemí, které zaujímají odlišný postoj k Bitcoinu. Indická centrální banka zvažuje zákaz poskytování služeb v oblasti obchodu s kryptoměnami. Hlavní problém nastal v zákazu poskytování likvidity kryptoburzám, který vyeskaloval v právní proces.

Nejvyšší soud Indie udeřil na centrální banku, aby zdůvodnila svůj postoj. Indická vláda mezitím zahájila meziministerské konzultace ohledně návrhu zákona o zákazu kryptoměn a regulaci digitálních měn.

Stávající zákaz již způsobil nemalé problémy, protože samotná policie nemůže přesouvat kryptoměnové prostředky zabavené v rámci vymáhání práva. Soud tak byl posunut z 12. listopadu na 19. listopadu z důvodů státních svátků v Indii.

V současné době se blockchain začíná prosazovat v různých aspektech ekonomiky. Minulý týden jeden indický stát potvrdil, že se vyhrazuje proti novému zákonu o zákazu kryptoměn a regulacích pro digitální měny.

Závěr

Indie sama pociťuje velký potenciál technologie blockchain, když pomalu vyjadřuje odmítavý postoj k připravovanému zákonu o zákazu kryptoměnách. Indický ministr obrany vidí v technologii potenciál a rozhodně se přidají i ostatní.

Co číst dále

Výherce loterie dal půlku výhry do BTC – 250 000 USD

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na