Petice v Jižní Koreji a nový ředitel EEA

0
(0)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Dnes Vám přinášíme dvě horké zprávy v jednom článku. Dozvíte se, jak se obyvatelé v Jižní Koreji ostře postavili vůči plánovaným regulacím a zároveň si představíme výkonného ředitele společnosti Ethereum Alliance.

V úterý 16. ledna ráno dosáhla petice organizovaná v Jížní Koreji proti regulaci kryptoměn 200 tisíc podpisů. Tento počet byl potřebný k tomu, aby byla vláda nucena na tuto problematiku reagovat.

Vláda má 30 dní na reakci

Internetová petice vyzývá vládu, aby přehodnotila svůj postoj k regulaci kryptoměn. Akce, která začala 28. prosince minulého roku, do včerejšího dne zaznamenala přesně 212 700 podpisů. Jelikož je podle jihokorejských zákonů minimální počet podpisů pro petici 200 tisíc, a tento požadavek byl splněn, úřad vlády je k ní nyní povinen zaujmout stanovisko do 30 dnů ode dne obdržení.

Na straně petice stojí i Bithumb

Petice žádá vládu, aby se zřekla navrhovaných regulačních předpisů, které by mohly značně poškodit rozjetý trh s kryptoměnami v zemi. Naopak však souhlasí s některými návrhy, jako například zrušením anonymních obchodních účtů. Na stejnou stranu se postavila i největší směnárna v Jižní Koreji, Bithumb, která také apeluje na zavedení korektního souboru opatření.

Nespokojenost lidí obchodujících s kryptoměnami se spustila poté, co představitelé vlády Jižní Koreje začali zvažovat zákaz anonymních obchodních účtů, které by povolovaly neoprávněným investorům a cizincům investovat do Bitcoinu a jiných kryptoměn na korejském trhu.

Mladí jsou nespokojeni s ekonomickou situací

Investování do digitálních měn se stalo obzvláště populární mezi jihokorejskou mládeží, jelikož ekonomická situace v zemi je pro mladou populaci mimořádně těžká. Podle společnosti Quartz, nezaměstnanost mladých lidí dosáhla v únoru 2017 dosud nejvyšší míry, a to až 12,5%. Ve srovnání s průměrnou nezaměstnaností celé populace v zemi, která je jen 4,2%, jde o značný rozdíl.

Počkejme si tedy na oficiální stanovisko, jak se úřady postaví k této problematice. Věřím, že zvítězí zdravý rozum, demokracie a podpora ekonomiky, což může být výborným signálem pro další rozvoj Bitcoinu a ostatní kryptoměny.

Ethereum Alliance má prvního výkonného ředitele

Podle tiskové zprávy zveřejněné včera, společnost Ethereum Alliance (EHP) jmenovala Rona Resnick, bývalého prezidenta a předsedu organizace Airfuel Alliance, za svého prvního výkonného ředitele.

Resnick v minulosti vykonával pozici prezidenta a předsedy fóra WiMAX Forum, kde spolupracoval se společností Intel Broadband Wireless Business na uvedení jednoho z prvních 4G širokopásmových modemů.

Předseda představenstva EHP, Julio Faure v tiskové zprávě uvedl:

“Bezdrátové širokopásmové připojení 4G změnilo svět. Věříme, že technologie Blockchain bude mít na naši společnost podobný vliv. Ronovým úkolem, jako prvního výkonného ředitele, bude budovat naši organizaci, spolupracovat s jejími členy a podporovat další technologický vývoj. “

Společnost Ethereum Alliance vznikla v únoru 2017 s cílem přinést soukromí, škálovatelnost a bezpečnost vývoje ether a celého Ethereum Blockchainu. Resnick, který bude moderovat event Asociace inženýrů elektrotechniky, konající se 23. července 2018 na Světovém ekonomickém fóru v Švýcarskem Davosu, řekl:

 “Mým cílem je podnítit další rozvoj technologií, založených na platformě Ethereum a projektů s otevřeným zdrojovým kódem, abychom rozvinuli a posunuli Ethereum blíže k podnikatelské sféře.”

Od února se aliance rozrostla na 200 členů a mezi její účastníky patří například JPMorgan, Santander, Mastercard, Intel či Microsoft.

 

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img