Peněženka s 24 miliony dolarů ze Satoshiho éry se náhle aktivovala po 10,5 letech

4.2
(10)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Bitcoinová peněženka, která byla nečinná od dob Satoshiho Nakamota, byla náhle aktivována po téměř 11 letech.

Peněženka s 500 BTC

Peněženka, která obsahuje 500 BTC, pochází přibližně z doby, kdy byl Nakamoto, pseudonymní tvůrce BTC, naposledy aktivní na internetu. Od doby, kdy byla naposledy použita (někdy v roce 2010), hodnota této peněženky díky rostoucí ceně BTC vzrostla z 8 400 USD na více než 23,67 milionu dolarů.

Služba pro sledování kryptoměn Whale Alert o transakci informovala 29. prosince. Podle online záznamů byl ve středu z peněženky na neznámou adresu proveden převod 165,33 BTC, tedy 7,78 milionu dolarů.

Ačkoli tuto akci peněženky lze z hlediska velryb považovat za lehkou, podobné transakce v minulosti vyvolaly obavy z cenového dumpingu.

Spící peněženky obsahující obrovské množství BTC se v posledních letech sporadicky probouzely a vyvolávaly spekulace, že Nakamoto možná vybírá peníze.

Milovníci kryptoměn mají zvláštní zájem o mince vytěžené předtím, než se záhadný zakladatel Satoshi Nakamoto 12. prosince 2010 ztratil z dohledu. Tyto mince jsou nyní označovány jako bitcoiny Satoshiho éry.

Zájem pramení z přesvědčení a možná i očekávání, že peněženky vytvořené v tomto období patří Satoshi Nakamotovi nebo jeho blízkým spolupracovníkům.

Zakladatel Bitcoinu vlastní více než milion BTC

Odhady naznačují, že Nakamoto vlastní celkem 1 125 150 BTC, jejichž nevydaná hodnota podle stávajících směnných kurzů činí přibližně 53,44 miliardy dolarů.

Podle údajů společnosti BitInfoCharts existují stovky adres bitcoinových peněženek, které byly v posledních deseti letech neaktivní. Nejhodnotnější neaktivní peněženka obsahuje asi 80 000 BTC v hodnotě více než 3,7 miliardy dolarů při současných tržních cenách.

Celkem jsou v pěti největších peněženkách, které nebyly otevřeny přibližně 10 let, uzamčeny bitcoiny v hodnotě zhruba 9,8 miliardy dolarů.

Závěr

To je už celkem dost peněz. Co si o těchto peněženkách myslíte vy?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.2 / 5. Počet hlasujících 10

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Kristián Forster

Doufám ze budou spat dal

obrys
Hodnocení článku :
     

Drtivá většina budou ztracené peněženky.

Petr
Hodnocení článku :
     

Spousta z nich jsou nedobytné, protože majitel ztratil heslo.

CzechM8
Hodnocení článku :
     

Dobré komentáře. Na to že se autor ptá co si myslíte o těchto peněženkách… Tedy o pěti peněženkách. 😀

Kolik je ta “drtivá” většina,a kolik je spousta z pěti? 😀

Jinak teda každý má svůj názor ale ty peněženky spí jen proto, že si to tak majitel přeje. Jediná možnost která existuje je že dotyčný náhle zemřel. A to jeho 7 přítelkyň asi trochu štve. Ty samozřejmě ale věděly jen o těch peněženkách s hodnotou nula nula nic… Jen nějakých $50M.

Lada
Hodnocení článku :
     

Co máte stoho,mě s peněženky ukradli 22BTC a 1800000 Dogecoin.A dneska mám holí zadek a děravé ponožky. Jo a jak by se dneska mince hodili k zpeněžení a kor když jsem se stal postižením. Ale co život je krásný a snažím se těžit dál a když jsem začínal v roce 2010 tak jsem to dělal z nudy a ne že bych tomu nějak věřil. A ty super výdělky co tehdy byli jo kde loňské sněhy jsou.

spot_img