PayPal se přidává k síti TRUST

5
(1)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Gigant pro digitální platby, který podporuje kryptoměny, PayPal, byl přidán do sítě Travel Rule Universal Solution Technology (TRUST) a připojil se tak k řadě velkých jmen v kryptoměnách, které se rozhodly dodržovat pravidla cestování s digitálními aktivy.

Oznámení přichází dva měsíce poté, co platební gigant v červnu tohoto roku spustil infrastrukturu umožňující uživatelům přenášet, odesílat a přijímat digitální aktiva mezi PayPal a dalšími peněženkami a burzami. Předtím mohli uživatelé nakupovat a prodávat kryptoměny pouze v rámci PayPalu.

TRUST

Síť TRUST byla spuštěna skupinou 18 poskytovatelů virtuálních aktiv ve Spojených státech (VASP) v únoru, patří mezi ně takoví hráči jako Coinbase, Paxos, Circle, Kraken a Robinhood. Počet se od té doby rozšířil na 38, nyní se připojuje i PayPal.

„Přidání PayPalu představuje další milník na cestě společnosti TRUST stát se globálním standardním řešením pro dodržování cestovních pravidel.“

Poznamenala společnost Coinbase.

Pravidlo cestování

Podle pravidla 31 zákona o bankovním tajemství (BSA), běžněji známého jako pravidlo cestování, jsou američtí VASP ze zákona povinni předávat konkrétní informace týkající se převodů finančních prostředků zákazníků z jedné finanční instituce do druhé. Hranice pro identifikaci převodů prostředků a lidí za nimi začíná na 1 000 USD.

Skupina amerických VASP jako taková spustila TRUST, aby zjednodušila podávání zpráv a zjednodušila a zprůhlednila sdílení informací mezi nimi. TRUST využívá řešení, které se skládá ze dvou hlavních funkcí; centralizovaná nástěnka k identifikaci každé strany VASP na obou koncích transakce a šifrovaný kanál point-to-point (P2P) pro bezpečnou výměnu dat.

Závěr

Skupina byla vytvořena v reakci na doporučení Financial Action Task Force (FATF) v červnu 2021, aby bylo možné zachovat dodržování pravidel proti praní špinavých peněz (AML) a proti financování terorismu (CTF).

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img