PayPal drží pro své zákazníky kryptoměny v celkové hodnotě 604 milionů dolarů

4
(2)

Globální platební gigant PayPal držel ke konci roku 2022 pro své zákazníky kryptoměny v hodnotě 604 milionů dolarů. Bitcoin a Ethereum pak tvořily téměř 90 % této částky.

Podle výroční zprávy pro americkou Komisi pro cenné papíry (SEC) držel k 31. prosinci Paypal 291 milionů dolarů v BTC, 250 milionů dolarů v ETH a dalších 63 milionů dolarů v Litecoinu a Bitcoin Cash.

Paypal a kryptoměny

Kryptoměnová držba společnosti ve výši 604 milionů dolarů na konci roku 2022 je nižší než 690 milionů dolarů, které společnost držela v září. Pokles přišel v důsledku prudkého poklesu cen kryptoměn a zhoršující se důvěry uživatelů v toto odvětví. Významnou roli v tom určitě sehrál třeba krach kryptoměnové burzy FTX.

Výše kryptoměnových aktiv společnosti PayPal představuje 67 % celkových finančních závazků společnosti. Ty k 31. prosinci činily 902 milionů dolarů. Podle zveřejněného podání činila celková finanční aktiva společnosti více než 25 miliard dolarů.

Společnost PayPal představila službu umožňující zákazníkům v USA nakupovat a prodávat konkrétní kryptoměny v říjnu 2020. Od té doby ji rozšířila i pro uživatele ve Velké Británii a plánuje další mezinárodní expanzi.

Je to vůbec poprvé, co platební gigant zahrnul rozpis svých kryptoaktiv, protože jeho předchozí výroční finanční zpráva kryptoaktiva nezveřejňovala. Společnost PayPal v podání uvedla, že cítila potřebu zahrnout rozpis svých kryptoaktivních podílů. A to zejména vzhledem k nedávnému vývoji v tomto odvětví.

Vzhledem k jedinečným rizikům spojeným s kryptoměnami, včetně technologických, právních a regulačních rizik, vykazujeme závazek z titulu ochrany kryptoaktiv. Ten odráží naši povinnost chránit kryptoaktiva držená ve prospěch našich zákazníků.

Společnost PayPal dále upřesnila, že ukládá digitální aktiva zákazníků prostřednictvím správce třetí strany. Společnost poznamenala, že smluvně vyžaduje, aby správce odděloval aktiva zákazníků a nemíchal je s vlastními nebo jinými aktivy.

Nemůžeme si být jisti, že tyto smluvní povinnosti, i kdyby byly správcem řádně dodržovány, budou účinné k zabránění tomu, aby s takovými aktivy bylo nakládáno jako se součástí majetku správce podle konkurzního nebo jiného insolvenčního práva.

Závěr

Generální ředitel společnosti PayPal Dan Schulman minulý týden prozradil, že do konce roku ze společnosti odejde. Schulman i nadále zůstane členem představenstva a firmu vedl od roku 2015.

Společnost PayPal také musela přijmout některá opatření ke snížení nákladů v souvislosti se současným vývojem na světových trzích. Nedávno uvedla, že v rámci pokračující snahy o “posílení” a “přetvoření” v “náročném makroekonomickém prostředí” snížila počet svých zaměstnanců o 7 %. Vyjádřeno řečí čísel šlo přibližně o 2 000 zaměstnanců.

Za sebe pak jen připomenu jedno z nejdůležitějších pravidel kryptoměnového světa:

Not your keys, not your coins

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img