„Podělal jsem to:“ Sam Bankman-Fried nazval kolaps za miliardy $ „docela trapný“

0
(0)

Zprávy a souhrny

Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Zakladatel FTX Sam Bankman-Fried konečně přiznává vinu za kolaps kryptoburzy. Týdny poté, co firma vyhlásila bankrot.

Sam Bankman-Fried to podělal

Jak jsme informovali koncem listopadu, zakladatel FTX Sam Bankman-Fried ještě nedávno popřel veškerá pochybení. V rozhovoru s youtuberkou Tiffany Fong se nechal slyšet, že se ztrátou miliard dolarů zákazníků nemá nic společného, neměl zadní vrátka a s uživatelskými účty nemanipuloval.

V zásadě se zdá, že byl jen oběť běhu věcí a nešťastných okolností. Jako důvod kolapsu označil „masivní korelaci věcí během pohybů na volném trhu.“

Pokud nad tímto vysvětlením žasnete, tak určitě nejste sami.

Nyní však SBF konečně přichází, aby si nasypal popel na hlavu, ke všemu se přiznal a omluvil se uživatelům FTX i dalších přidružených subjetů, jejichž peníze „spláchl.“ Tedy, tak nějak..

Během středečního summitu New York Times DealBook 30letý spoluzakladatel a bývalý generální ředitel FTX řekl, že je vinen za pád společnosti.

Sam Bankman-Fried dále uvedl:

Podělal jsem to. Byl jsem generálním ředitelem FTX a opakuji to znovu a znovu, to znamená, že jsem měl zodpovědnost, to znamená, že jsem byl nakonec zodpovědný za to, abychom dělali správné věci, a to jsem nedělal, hodně jsme to pokazili.

Sam Bankman-Fried popírá v souvislosti s FTX jakékoli pochybení

Aktiva FTX jsou kde?

Společnost FTX má v současné době závazky ve výši 8,9 miliardy USD. Zákazníci mají zastavené výběry a ke svým prostředkům se zřejmě jen tak nedostanou. V prohlášení o bankrotu společnost uvádí, že dluží více než 3,1 miliardy dolarů jen svým 50 největším věřitelům.

Bankman-Fried dále říká, že je mu hluboce líto, co se stalo. Jeho tým byl prý příliš rozptýlený tím, že musel dodržovat regulační požadavky. Proto se údajně nemohli soustředit na řízení rizik.

Vynakládali jsme obrovské množství energie na dodržování předpisů. Vynakládali jsme obrovské množství energie na regulaci, na udělování licencí. Získáváme licence v desítkách jurisdikcí. Myslím, že upřímně řečeno, při zpětném pohledu jsme utratili pravděpodobně příliš mnoho své energie na získání licence…

Myslím si, že mnohé z toho, co jsme nakonec dělali a na co se soustředili, bylo do určité míry odvedení pozornosti od jedné neuvěřitelně důležité oblasti, ve které jsme naprosto selhali, a to byl risk. To bylo řízení rizik, to bylo riziko pozice zákazníka a upřímně řečeno, riziko střetu zájmů a neexistovala žádná osoba, která by měla na starosti především poziční riziko zákazníků na FTX, a to je zpětně dost trapné.

Závěr

Sam Bankman-Fried pokračuje ve svém mediálním vystupování, zatímco mnozí poškození uživatelé nevěřícně kroutí hlavou, proč ještě není ve vězení. Pokračuje tak trend polovičatých omluv plných výmluv a trapnosti.


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: