Paradigm: SEC se nesprávně pokouší regulovat kryptoměnové trhy

0
(0)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Rodrigo Seira, právní poradce investiční společnosti Paradigm, se ostře postavil proti pokusům amerického regulátora cenných papírů (SEC) o regulaci kryptoměnových burz.

SEC nesprávně reguluje kryptotrhy

Rodrigo Seira, který působí jako speciální právní poradce pro kryptoměnovou investiční společnost Paradigm, veřejně kritizoval americkou Komisi pro cenné papíry a burzy za to, že se nesprávně snaží regulovat sekundární kryptoměnové trhy. Seira se domnívá, že americký regulátor překračuje své pravomoce ve svém soudním sporu s kryptoměnovou burzou Bittrex.

Dne 10. července Seira veřejně vyjádřil své názory na sociální síti Twitter poté, co Paradigm podala přátelské stanovisko, v němž argumentovala, že soudní spor SEC proti kryptoburze Bittrexu by měl být zrušen. Podle Seiry se SEC opírá o neopodstatněné využití Howeyho testu pro své argumenty.

Seira také upozornil na skutečnost, že předseda SECu Gary Gensler již dříve uznal, že kryptoměnové burzy nemají dostatečný regulační rámec. Podle Seiry to jasně ukazuje fakt, že americká Komise pro cenné papíry nemá dostatečné pravomoci k regulaci těchto sekundárních trhů.

SEC podala svou první stížnost proti Bittrexu 17. dubna letošního roku. Necelé dva týdny poté, 30. dubna, Bittrex se vzdal své floridské licence pro převod peněz a nakonec 8. května podal žádost o bankrot.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 30 403 USD dle KMC.

Závěr

Co si o současném dění myslíte vy? Jaký je váš názor na regulaci kryptoměnového průmyslu? Podělte se s námi do komentářů nebo na naše sociální sítě. Pro více informace se neváhejte také přidat na náš oficiální server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čeká další zajímavý obsah. Na celé vlákno se můžete podívat pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Zdroje:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Vojtech

Alty nám teď slušně pumply🙂 schválně, jak dlouho to vydrží a co bude dál. Já zatím vyčkávám.

spot_img