Panika na trzích nahrává růstu ceny zlata a bitcoinu

5
(1)

Obsah

Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

Tento týden máme na trhu hodně veselo. V pondělí regulátor uzavřel First Republic Bank a Pacific Western Bank k tomu nemá daleko. Ve středu FED zvýšil sazby o 25 bazických bodů a Jerome Powell v následující tiskové konferenci prohlásil, že se podmínky v bankovním sektoru od března výrazně zlepšily a americký bankovní systém je zdravý a odolný. Co na to zlato a bitcoin?

Trh si evidentně myslí své. Nastal výprodej akcií bankovního sektoru a lidé začali hledat možnost investovat do alternativ. Zlato prolomilo svoje all-time high a bitcoin také pěkně narostl. Dostali jsme se k hranici 29 500 USD. Podle analýz se hodně likvidity nachází v rozmezí 31 – 35 tisíc USD. A přestože se zdá, že zlato roste lépe, tak v lednu 2020 byste koupili 4,9 unce zlata za 1 BTC a dnes za jeden token koupíte 14,2 unce zlata. Výkon bitcoinu je tak výrazně lepší v porovnání se zlatem.

Závěr

Uvidíme jak se bude vyvíjet politika FED i nadále. Při pohledu na poslední dot plot graf vidíme, že se aktuálně nacházíme na hranici, kterou většina členů označila jako možný strop. Z toho by logicky vyplýval počátek období stagnace sazeb a postupného klesání. Co ovšem nastane se reálně nedá říci, protože poslední dobou je všechno jen politika. A politika je více o moci než o racionálních rozhodnutích. Jistého tudíž není vůbec nic.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img