Oxford a Cambridge soupeří v bitcoinové obchodní soutěži

3.5
(2)

Zprávy a souhrny

Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Studenti z prestižních univerzit Oxfordu a Cambridge spolu nyní soupeří v nové bitcoinové obchodní soutěži. Na soutěži se podílejí známé kryptoměnové společnosti z celého světa.

Algoritmická soutěž univerzit

Kryptoměnové společnosti jako Apex:E3, Coinbase Pro, SIX Digital Exchange, LMAX Digital nebo třeba Mesh spojily své síly a uspořádaly algoritmickou soutěž v obchodování kryptoměn pro studenty z Oxfordu a Cambridge.

Analytická společnost Apex: E3 spojila síly s předními kryptoměnovými hráči v oboru digitálních měn a technologie blockchain, aby zahájila algoritmickou soutěž. V tiskové zprávě ze 26. 11. 2020 se uvádí, že studenti z kateder matematiky a informatiky byli pozváni k účasti na měsíční soutěži algoritmického obchodování.

Ve zprávě se dále uvádí, že patnáct týmů bude používat platformu API APEX E3 k vytváření algoritmů a provádění obchodů na spotovém trhu na Coinbase Pro a FTX. Soutěž má být ukončena v prosinci letošního roku.

Měření týmů

Společnosti od účastníků soutěže požadují, aby vytvořili obchodní algoritmy, které mohou provádět arbitrážní obchodování a předpovídat pohyby trhu prostřednictvím neuronových sítí trénovaných na historických datech.

Týmy budou měřeny podle návratnosti investic, obchodní strategie a technického algo designu. Ke skupině bude mít přístup menší skupina kryptoměnových odborníků. Organizátoři soutěže poskytnou účastníkům obchodní kapitál a vítězný tým si jej poté ponechá společně s celým vygenerovaným ziskem.

Jak dopadlo bitcoinové klání mezi prestižními univerzitami se dozvíme ještě v letošním roce a výsledky budou zveřejněny online.

Závěr

Jedná se tak o první velkou soutěž, pod kterou jsou podepsány známé kryptoměnové společnosti. Nezbývá nám, než popřát všem účastníkům bitcoinové obchodní soutěže štěstí. V blízké budoucnosti můžeme podobné soutěže očekávat na několika dalších univerzitách po celém světě.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: