ORDI, token založený na Bitcoin Ordinals, zaznamenal raketový růst

4.4
(8)
Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

Token ORDI je relativně nový token, který vznikl letos a protokol využívá standardu Bitcoin Ordinals (BRC-20). Má přímé napojený na bitcoin. Nese hodnotu právě jeden satoshi. Token tento týden prošel zalistováním na Binance a jeho hodnota raketově vzrostla. Od pondělí vykázal nárůst téměř 180 %.

Token má označení jako „Seed“. Takto Binance označuje inovativní projekty, kde lze očekávat vyšší volatilitu a samozřejmě i vyšší riziko. Zatím lze obchodovat pouze pro spotové obchodování a připravili pro nás páry ORDI/BTC, ORDI/USDT a ORDI/TRY (turecká lira). Celková zásoba 21 milionů tokenů je již v oběhu.

Obnoví se zájem o Bitcoin Ordinals?

Na grafu je patrné, že ATH (all-time high) cena tokenu se pohybuje kolem 29,61 USD. Ta vznikla ihned po vytvoření a je vidět, že v čase pomalu klesala. S nedávným růstem bitcoinu začala růst i cena tokenu ORDI. Po zveřejnění informace o zalistování na Binance došlo k raketovému růstu. Otázkou zůstává, zda růst dokáže udržet nebo se zopakuje stejná situace jako po spuštění. Často se totiž tokenům po zalistování na známé burzy tento jev stává. Okamžitý růst a pak postupný propad. Ale třeba se obnoví i zájem o Bitcoin Ordinals a token si tak svojí cenu udrží.

Závěr

Celá situace ale ukazuje na možnosti blockchainu. I když většina NFT sbírek nemá žádnou hodnotu, tak technologie která je pohání má obrovský potenciál. Bitcoin Ordinals mají tu výhodu, že informace se ukládají přímo do blockchainu a po validaci sítí jsou uloženy již navždy. Nevýhodou jsou samozřejmě poplatky za takovou validaci. Například za vytvoření Bitcoin Ordinal s titulní stránkou Bitcoin Magazine (cca 3,76 MB) zaplatili 0,49 BTC. To není malý poplatek.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.4 / 5. Počet hlasujících 8

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img