Open interest Solany klesá o 11 %, cena se propadá a blockchain má problémy

4.5
(2)
Šimon Černík
Šimon Černík
Velký fanoušek Bitcoinu, filmový nadšenec, student vysoké školy v Brně, tvůrce audiovizuálního obsahu.

Open interest Solany klesl oproti předchozímu dni o 21 %. Její cena klesla pod úroveň, která byla naposledy zaznamenána před více než 30 dny.

Open interest (OI) Solany a její cena za posledních 48 hodin výrazně klesly. To odráží širší pokles na celém trhu s kryptoměnami. Obchodníci však zůstávají optimističtí a považují ji za „dobrou příležitost.”

Dne 14. dubna OI Solany podle údajů společnosti CoinGlass činil 1,62 miliardy dolarů. To je přibližně o 21 % méně než předchozí den. OI měří celkovou hodnotu všech nesplacených nebo nevypořádaných futures kontraktů na Solanu napříč burzami.

V době zveřejnění je cena Solany 142,54 USD, což je podle údajů CoinMarketCap za posledních 24 hodin pokles o 10 %.

Pokles cen altcoinů odráží širší důsledky propadu ceny bitcoinu

Náhlý pokles ceny Solany vymazal dlouhé pozice obchodníků v hodnotě 36,55 milionu dolarů. To mohlo zklamat ty, kteří očekávali nárůst ceny vedoucí k halvingu bitcoinu 20. dubna.

Zbývajících 10 nejprodávanějších kryptoměn zaznamenalo srovnatelný pokles. Například XRP zažilo za posledních 24 hodin nejvýraznější pokles o 12,12 %. Dogecoin následoval v těsném závěsu s poklesem o 10,86 %, zatímco Cardano zaostávalo jen o něco málo s 10,20 %.

Není jisté, jak dlouho bude tento pokles trvat, přesto si obchodníci zachovávají poměrně pozitivní výhled pro celkový altcoinový trh.

Pokles cen na celém trhu přiměl známého obchodníka GCR Classic, aby po více než roce přerušil své mlčení na sociální síti X. Dne 14. dubna poradil svým 273 500 sledujícím, že současný okamžik představuje „dobrou příležitost škálovat do tokenů s vysokou přesvědčivostí.”

Podnikatel Kyle Chasse ve svém příspěvku ze dne 13. dubna na X sdělil, že „do pondělí pravděpodobně uvidíme altcoiny o 20-30 % výše.”

Ačkoli firma Glassnode zabývající se on-chain analýzou naznačuje, že by tomu tak nemuselo být. Zdůraznila, že v předchozích fázích euforie, které mnozí obchodníci používají jako indikátor pro zbytek trhu, byly propady bitcoinu mnohem horší.

V příspěvku z 12. dubna firma popsala, že během předchozích fází euforie retracementy cen často přesahovaly 25 %. Na současném trhu však od překonání historických maxim 5. března došlo pouze ke dvěma nedávným poklesům o přibližně 10 %.

Děje se tak na pozadí četných síťových problémů, které Solana v poslední době zaznamenává. Občasné přetížení blockchainu Solany donutilo několik kryptoměnových projektů odložit své spuštění. Vývojáři Solany tvrdí, že pracují na nápravě do 15. dubna.

Uživatelé blockchainu Solana v průběhu několika týdnů hlásili narůstající problémy kolem přetížení sítě a chyb v transakcích. Nové projekty, zejména ty, které plánovaly spuštění tokenů, se rozhodly odložit, dokud nebudou technické potíže vyřešeny.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img