Odpolední zprávy • Propad kryptotrhů v reakci na eskalaci napětí • Cardano má třetí nejlevnější transakce • a další zprávy

4.8
(6)

Zprávy a souhrny

Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Propad cen na tradičních trzích zasáhl i kryptotrhy

Cena bitcoinu se včera večer propadla na minimum 36 370 USD za bitcoin, což je o téměř 20 % méně než minulý týden touto dobou. Ethereum a další kryptoměny z první desítky včetně BNB, solana, cardana a XRP klesly ještě výrazněji, přičemž cardano a XRP vedly s 15% poklesem za posledních 24 hodin.

Nejnovější propad cen kryptoměn, který přichází v návaznosti na propad cen akcií na celém světě, vymazal za poslední týden z kombinovaného trhu s kryptoměnami v hodnotě 1,6 bilionu dolarů závratných 400 miliard dolarů, protože se vrátil sentiment „extrémního strachu“ poté, co Rusko vystupňovalo krizi na Ukrajině.

Cardano na novém rekordu v počtu transakcí

Podle údajů z dashboardu nejaktivnějších řetězců Messari dosáhl upravený objem transakcí zpracovaných blockchainem Cardano 16,71 miliardy dolarů. Pro srovnání, objem transakcí v síti Bitcoin činil 9,23 miliardy dolarů. Na třetím místě se umístilo Ethereum, jehož objem transakcí dosáhl 3,84 miliardy dolarů.

Cardano se také stalo nejlevnější sítí pro transakce mezi třemi nejaktivnějšími blockchainy. Poplatky nasčítané za 24 hodin za obrovský objem transakcí, které Cardano zaznamenalo, činily v době psaní článku necelých 50 000 dolarů. Síť Bitcoin nashromáždila transakční poplatky ve výši přes 220 000 USD, zatímco uživatelé Etherea zaplatili na transakčních poplatcích 19,77 milionu USD.

Zjistěte, co je NFT za méně než 4 minuty

Když 3D umělec Beeple prodal v aukční síni Christie’s digitální umělecké dílo za rekordních 69 milionů dolarů, svět se zbláznil do NFT. Ale co přesně je NFT?

YouTube video

Binance se přidává k ruské bankovní asociaci

Kryptoměnová burza Binance se stala prvním subjektem zaměřeným na kryptoměny, který vstoupil do Asociace bank Ruska (ABR), oznámila společnost minulý pátek.

„Binance, přední světový blockchainový ekosystém, oznamuje své členství v Asociaci bank Ruska, aby zajistila dialog s federálními orgány, zákonodárci, odborníky v oblasti digitálních finančních aktiv a digitálních měn,“ vysvětlila ruská společnost Binance.

Nigerijská mládež opouští fiat ve prospěch kryptoměn

V době, kdy inflace dosahuje 16 %, se mladí lidé rozhodují pro novou třídu aktiv, která je mimo dosah starých finančních institucí. Údaje z roku 2020 ukazují, že Nigérie měla třetí nejvyšší objem obchodů s bitcoiny, když se v této zemi zobchodovalo něco přes 400 milionů dolarů. Tento na ropu bohatý národ se také může pochlubit třetím nejvyšším počtem držitelů kryptoměn na světě. Zhruba 13 milionů lidí v zemi drží aktiva v kryptoměnách.

Kazachstán odpojil 13 nelegálních krypto těžebních farem

Kazašský energetický úřad identifikoval a odpojil 13 nepovolených těžebních farem na kryptoměny v zemi, protože vláda pokračuje v úsilí o regulaci tohoto odvětví.

Kazachstán se v loňském roce stal druhým největším producentem bitcoinů na světě poté, co se tam těžaři masově přestěhovali po potlačení těžby v Číně, ale nestabilní dodávky elektřiny způsobily, že se těžební prostředí v této středoasijské zemi stává stále více nerentabilním.

Zdroje:
forkast.news, forbes.com,zycrypto.com

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: