Obchodníci znudění Bitcoinem honí zisky v altcoinech a DeFi

4
(4)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Cena Bitcoinu se stále pohybuje pod hranicí 11 000 USD. To dovádí obchodníky k hledání zelenějších pastvin mezi altcoiny a tokeny DeFi.

Cena BTC se během několika posledních týdnů pohybovala ve výkyvech v rozsahu až 850 USD a nedávno obnovila trend denních vyšších minim. Stále je to ale na poměry tohoto trhu velmi malá volatilita.

Co bude s Bitcoinem dále?

Navzdory tomu zůstává hranice 11 000 USD překážkou, kterou se BTC snaží stále marně překonat. Jediným pozitivem je, že altcoiny se konečně začínají zotavovat z těžkých ztrát, ke kterým u některých z nich došlo v posledních týdnech.

Denní snímek výkonu kryptoměny na trhu

Denní snímek výkonu kryptoměn na trhu. Zdroj: Coin360

Jelikož minulý pátek vypršely opce bitcoinů bez jakéhokoli většího cenového výkyvu, je možné, že nyní udělá Bitcoin další krok a překoná odpor na 11 000 USD.

Týdenní časový rámec ukazuje silnou podporu od 10 000 do 10 500 USD, s čímž souhlasí i  přispěvatel magazínu Cointelegraph, Rakesh Upadhyay:

“Býci důsledně nakupovali při poklesu na 10 000 USD a níže, a tato psychologicky důležitá úroveň může nyní sloužit jako základna pro zahájení další etapy uptrendu”

Jak ukazuje graf, rozmezí 11 000 – 11 200 USD bylo obtížnou zónou k překonání a obchodníci s averzí k riziku pravděpodobně čekají, než se hranice 12 000 USD změní z rezistence v support a otevřou se tak nové pozice.

Týdenní graf BTC / USDT

Týdenní graf BTC / USDT. Zdroj: TradingView

Zatímco zóna 10 000 USD představuje solidní úroveň podpory, jelikož cena dosáhla dvojitého dna na 9 800 USD, je možná opětovná návštěva uzlu VPVR s velkým objemem na 9 500 USD, pokud BTC zlomí vzorec vyšších minim poklesem pod vzestupnou trendovou linii na 10 100 USD.

To se však jeví jako nepravděpodobné vzhledem k tomu, že býci v posledních dvou týdnech poměrně energicky hájili hranici 10 000 USD.

Denní graf BTC / USDT

Denní graf BTC / USDT. Zdroj: TradingView

Nakonec se toho moc nezměnilo a cena bitcoinů se jednoduše nadále pomalu zvyšuje. V případě průlomu s trvalým nákupem by jeho hodnota mohla prorazit odpor 11 000 USD a pokusit se o dosažení vyššího maxima nad 11 400 USD.

Jak je patrné z denního časového rámce, 3. září cena Bitcoinu poklesla o 13,3 % (z 11 400 USD) a uzel velkého objemu VPVR na této úrovni naznačuje, že nyní bude fungovat jako rezistence.

Cena bitcoinu denní výkon

Cena bitcoinu denní výkon. Zdroj: Coin360

Altcoiny na vzestupu

Zatímco cena bitcoinů se nadále konsoliduje, altcoiny se posunuly o kousek výše. V době psaní tohoto článku Polkadot (DOT) získal 4,99 %, síť OMG vzrostla o 25,18 % a Maker (MKR) přidal na hodnotě o 6,09 %.

Závěr

Podle CoinMarketCap činí celková tržní kapitalizace nejsilnější kryptoměny 343,7 miliard dolarů a index dominance BTC je v současné době na 57,5 %. Uvidíme, co se bude dít v dalších dnech.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
nereknu
Hodnocení článku :
     

To je pekne, ze kapitalizace bitcoinu za den vyrostla o 150%. Tak to uz jsme oficiálně v bullrunu tedy 🙂 Asi je to preklep s tou kapitalizaci, nicmene dost spatny preklep od clena KRYPTOmagazinu, ale papir (obrazovka) snese vsechno, ze)

spot_img