Obchodníci věří v BNB za 800 dolarů. Jaké jsou důvody jejich optimismu?

4.8
(5)

Cena BNB i nadále ukazuje svou sílu. To vede obchodníky k odvážné předpovědi, že token oblíbené kryptoměnové burzy Binance by mohl vyšplhat až na 800 USD.

Aktuálně se cena BNB obchoduje pod 600 USD (údaj platný v době psaní článku) poté, co během dvoudenní rally vzrostla její hodnota o 5,5 procent. Devátého května pak dosáhla maxima 605 USD.

Aktuální cenu BNB, ale i dalších kryptoměn můžete sledovat i zde na KMC.

I přes aktuální zatažení zpět údaje naznačují, že cena BNB zůstává v delším časovém horizontu býčí. Token za posledních 30 dní vzrostl o 83 % a v roce 2024 již růst dosáhl 91 procent. Šestnáctého března se vyšplhal na několikaleté maximum 645 USD. Díky této rally se BNB dostala na 7% dosah svého historického maxima 690 USD dosaženého 10. května 2021.

Od té doby BNB konsoliduje v širokém rozpětí, které se rozprostírá od 500 do 620 USD. To vyvolává otázky a spekulace: Kdy se BNB probojuje ke svým historickým maximům? Pojďme se podívat na faktory, které by mohly potenciálně poslat BNB výše.

Burza Binance stále vede v objemech obchodování a podílu na trhu

Binance zůstává na prvním místě mezi kryptoměnovými burzami, pokud jde o podíl na trhu. A to i přes svou sníženou obchodní aktivitu v dubnu.

Po divoké právnické jízdě v roce 2022, která skončila tím, že bývalý generální ředitel Binance Changpeng Zhao dostal čtyřměsíční trest odnětí svobody a pokutu ve výši 4,3 miliardy dolarů pro burzu, se Binance podařilo obnovit svůj tržní podíl. Ten se v období od října 2023 do března 2024 (pět měsíců po sobě) vyšplhal na více než 40 %.

Binance nadále představuje největší část spotového objemu napříč centralizovanými burzami. A to i přesto, že její podíl v dubnu klesl o 3,69 % na 33,8 %.

Zvýšená aktivita sítě podporuje růst BNB

Cenová akce BNB v posledních dnech vedla k větší aktivitě na blockchainu, což posiluje rostoucí význam řetězce BNB. Údaje specializovaného webu DefiLlama ukazují, že celková hodnota uzamčená na BNB Chain (TVL) se v roce 2024 zvýšila o 54 %. To naznačuje, že uživatelé a vývojáři se sítí více interagují.

Níže uvedený graf také ukazuje, že TVL vzrostla ze 4,99 miliardy USD k 30. dubnu na současných 6,167 miliardy USD. To představuje 23,5% nárůst v květnu.

Tento nárůst TVL se shoduje s přibližně 10% nárůstem ceny. Z minima 536 USD (1. května) na současnou úroveň.

Další zajímavé údaje z DappRadar ukazují, že BNB Chain za posledních sedm dní zpracoval 5,16 milionu transakcí oproti 1,57 milionu transakcí v Ethereu.

Z výše uvedeného obrázku vyplývá, že BNB Chain vede v celkovém počtu decentralizovaných aplikací (DApps) s více než 5 315 projekty postavenými na tomto blockchainu. To je mnohem více než 54 572 DApps na Ethereu a 2 087 na Polygonu. Za poslední týden pak vidíme růst o 8 procent.

Bull pennant naznačuje 40% nárůst ceny BNB

Podle technické analýzy BNB konsoliduje v “býčím penantu”, který projektuje masivní proražení na nová historická maxima. Nezávislý analytik World of Charts k tomu na sociální síti Xuvedl:

$BNB vykazuje sílu, vytvořený býčí pennant, úspěšný průraz může vést v nadcházejících dnech k masivní býčí rally směrem k 1000 USD.

Svou predikci doplnil také grafem:

Podobného nastavení trhu si všiml i kolega analytik Captain Faibik ve svém příspěvku ze 7. května. Tehdy uvedl:

Cena BNB je na pokraji další býčí rally a měli bychom tomuto tokenu věnovat zvýšenou pozornost. V případě proražení očekáváme +40% býčí rally.

Zaregistrujte se na Binance skrze tento odkaz a získejte 10% slevu na obchodní poplatky

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img