Nový výzkum ukazuje, že 40 % mladých lidí chce používat kryptoměny k platbám

5
(2)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.
Zprávu nazvanou „Demystifikace kryptoměn: Vrhnutí světla na přijetí digitálních měn pro platby v roce 2022“ představil globální poskytovatel plateb Checkout.com na konferenci Bitcoin 2022 v Miami dne 6. dubna. Poukazuje na stále pozitivnější trend v přijímání kryptoměn pro online platby. V roce 2021 to bylo 30 %, což „znamená podstatný posun v přístupu od digitálních měn, které jsou považovány pouze za investiční nástroj, k prostředku k pravidelnému podnikání,“ uvádí zpráva. Mezitím 23 % online podniků uvádí, že plánují do roku 2024 nabízet kryptoplatby.

Crypto nabízí pohodlné a bezpečnější platební metody

Podle zprávy je tato zvýšená otevřenost spotřebitelů vůči kryptoměnám řízena širším zájmem o pohodlnější a bezpečnější platební metody. Obchodníci naslouchají výzvě a snaží se využít tento nový trend poskytnutím základní infrastruktury pro podporu krypto platebních metod.

Výsledkem je, že kryptoměny již mají materiální dopad na obchodníky a trh celkově. Jen v prvním fiskálním čtvrtletí roku 2022 byly prostřednictvím karty Visa v kryptoměnách provedeny platby v hodnotě více než 2,5 miliardy dolarů.

Obchodníci, kteří přijali platby kryptoměnami, zaznamenali nový růst, přičemž 82 % uvedlo, že tyto možnosti jim umožnily rychle přilákat nové zákazníky a oslovit nové demografické skupiny.

Téměř 70 % dotázaných obchodníků se domnívá, že rychlost, s jakou lze provádět a vypořádat kryptoplatby, má potenciál změnit jejich obchodní modely. Více než 80 % obchodníků se stávajícími možnostmi krypto-plateb uvedlo, že vypořádání je snazší než používat fiat měny.

„Věříme, že se jedná o největší spotřebitelský průzkum svého druhu a výsledky ukazují jasný vývoj postojů ke kryptoměnám po celém světě. Jedná se o legitimní přechod z fáze raného přijetí do fáze, která je praktičtější, pragmatičtější a celkově pozitivnější.

Řekl Jess Houlgrave, vedoucí strategie pro krypto na Checkout.com, a dodal, že:

„Tento přechod znamená, že existuje prudký nárůst poptávky po fintech společnostech, které mohou poskytovat snadno implementovatelná řešení a služby, které obchodníkům zprovozní možnosti kryptoplate b, a následně jim pomohou proces optimalizovat v průběhu času. Očekáváme, že tento trend bude v nadcházejícím roce jen sílit, protože spojujeme více služeb s Web3.“

Obchodníci chtějí stablecoiny v rozvaze

Podle zprávy se více než třetina účastníků, včetně finančních ředitelů a firemních pokladníků, stále více zajímá o držení stablecoinů ve svých rozvahách. Považují to za způsob, jak využít decentralizované finance pro správu pokladny.

Někteří jdou až tak daleko, že plánují platit prodejcům a zaměstnancům ve stablecoinech – především v reakci na poptávku těchto publik. Zhruba 51 % společností uvedlo, že alespoň někteří zaměstnanci projevili zájem o výplatu kryptoměn.

Obecněji řečeno, nové komunity tvůrců obsahu, hráčů a pracovníků na koncertech přijímají kryptoměny. 46 % online kreativců tvrdí, že jim jejich fanoušci a publikum poslali digitální měny na podporu jejich práce.

Dalším pravděpodobným scénářem, který zastává 65 % vedoucích pracovníků na úrovni C, je, že Web3 podstatně změní dynamiku B2C, protože ze spotřebitelů se stále více stávají producenti.

Závěr

Zpráva zkoumala 30 000 spotřebitelů a 3 000 obchodníků v 11 zemích, včetně USA, Velké Británie, několika západoevropských zemí, Spojených arabských emirátů, Saúdské Arábie, Hongkongu, Singapuru a Austrálie. Jedná se tak o komplexní průzkum s jasným závěrem – kryptoměny jsou v kurzu.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img