Nový stablecoin od vývojářů Cardana na obzoru – ADA za dolar?

5
(4)

Ekosystém Cardano by mohl mít svůj první stablecoin plně podporovaný fiat měnou a vyhovující regulačním předpisům. To vše ještě před koncem prvního čtvrtletí 2023.

Podle společnosti Emurgo, oficiální komerční odnože blockchainu Cardano, se stablecoin bude jmenovat USDA a bude navázán v poměru 1:1 na americký dolar.

Cardano stablecoin na obzoru

Výkonný ředitel společnosti Emurgo pro fintech oblast Vineeth Bhuvanagiri k tomu uvedl:

Zavedení stablecoinu plně krytého fiatem a vyhovujícího regulačním předpisům je dalším krokem v realizaci budoucnosti naší komunity.

Stablecoiny jsou speciální třídou tokenů, které jsou zajištěny aktivem, jež nabízí cenovou stabilitu nefixovaným kryptoměnám, jako je Bitcoin (BTC). USDA je součástí širšího plánu společnosti Emurgo na rozšíření případů použití Cardano, včetně služeb půjčování a vypůjčování, plateb kryptoměnovou kartou a vybudování mostů mezi tradičními trhy a decentralizovanými aplikacemi (dApps). 

Ve zveřejněné zprávě se uvádí, že po spuštění USDA “budou moci uživatelé tokenizovat své USD na USDA prostřednictvím kreditních/debetních karet, bankovním převodem nebo konverzí ADA.” Emurgo také plánuje po spuštění umožnit konverzi dalších stablecoinů, jako jsou USDC a USDT, do USDA “s dlouhodobými plány umožnit konverzi a swapy kryptoměn, jako jsou bitcoin, Ether a další kryptoměny”.

Společnost Emurgo nedávno uzavřela partnerství s zatím nezveřejněnou americkou regulovanou finanční firmou. Ta by měla sloužit jako bankovní partner pro vydávání USDA a zajištění souladu stablecoinu s právními předpisy.

I když tým Cardano pracuje (ve spolupráci se sítí COTI) na algoritmickém stablecoinu nazvaném “Djed”, plány na vytvoření stablecoinu krytého americkým dolarem byly vždy ve hře. Minulý měsíc se na stránkách Emurgo objevil blogový příspěvek, ve kterém vysvětlují, proč by blockchain Cardano mohl potřebovat stablecoin krytý dolarem.

Navzdory více než 3,9 milionu peněženek ADA, které signalizují globální dosah Cardana, volatilita ceny ADA omezuje uživatele v plném využití výhod bez povolení a globální povahy Cardana. Například v tom, že nemohou používat kryptoaktivum jako uchovatel hodnoty nebo prostředek směny.

Důvod k růstu tokenu ADA?

Společnost si od svého kroku slibuje, že vybudování stablecoinu krytého dolarovými rezervami pomůže vybudovat důvěru investorů v Cardano a umožní stabilní finanční nabídky pro držitele ADA. Navíc stablecoin krytý dolarem pomůže snížit nejistotu kolem algoritmických stablecoinů, zejména po květnovém kolapsu TerraUSD. 

Kromě toho, že USDA pomůže posílit decentralizovaný finanční ekosystém Cardano (DeFi), by to také mohlo pomoci zvýšit cenu ADA na tolik vytouženou hranici 1 dolaru. Ta se v současné době pohybuje více než 89 % od svého historického maxima.

Závěr

Různých stablecoinů je v kryptoměnovém světě celá řada. Největší tržní podíl má bezesporu Tether (USDT), následuje USD Coin (USDC) a na třetím místě pak stablecoin oblíbené kryptoměnové burzy Binance (BUSD). Cardano má ovšem velmi značnou základnu fanoušků a jsem přesvědčen, že si USDA své příznivce a uživatele najde. Tak snad i ta cena ADA tokenu by se zase mohla vydat na sever.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Felix

ADA take bude stablecoin, jen bude stat 3 centy. Asi chteji i vyssi “bankovku.”

Standa

Veď taký už majú 🤣 volá sa Ada 😄😄

an onym
Hodnocení článku :
     

Oznámení o spuštění USDA je další z pozitivních zpráv okolo cardana, ale že by to mělo způsobit růst 300%? Těžko. Jsme v klesajícím trhu a jaště dlouho budeme.

Poslední editace 1 rok před přes an onym
Pandrhola & Trautenberk & Krkovička

co je na dalším potenciálně podvodném stableshitcoinu pozitivního?

an onym

Pozitivní je i to, že nic nechápající holota se má na co ptát.

Poslední editace 1 rok před přes an onym
pietro

?? Nevím o ničem, co by bylo v ekosystému Cardana podvodné.

spot_img