Nový ruský systém bude sledovat nezákonné transakce s bitcoiny

3.5
(2)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Nový, ruský, kryptoanalytický systém s názvem „Transparent Blockchain“ je navržen tak, aby bojoval proti nedovolené činnosti související s kryptoměnami.

Ruská federální finanční monitorovací služba vyvíjí nový analytický nástroj pro sledování předních kryptoměn, jako jsou bitcoiny (BTC) a mince pro ochranu soukromí. Platforma by měla sledovat kryptoměnové transakce pomocí umělé inteligence.

Nový systém částečně sníží anonymitu

„Transparent Blockchain“ je navržen tak, aby sledovat pohyb digitálních finančních aktiv a identifikoval poskytovatele krypto služeb v boji proti nezákonné činnosti související s digitálními aktivy, tak to alespoň uvádí ve své zprávě z 10. srpna tisková agentura RBC.

Podle zveřejněné zprávy je nový systém schopen „částečně snížit anonymitu“ transakcí velkých kryptoměn, jako je Bitcoin, Ethereum (ETH) či Omni (OMNI), a kryptoměn, které jsou zaměřené na soukromí, jako je Dash (DASH) či Monero (XMR).

Systém byl vyvinut ve spolupráci s významným ruským výzkumným ústavem, Lebedevským fyzickým ústavem Ruské akademie věd.

Projekt byl údajně dosud financován z mimorozpočtových zdrojů, ale vyžadoval by další financování. Podle předběžných údajů bude ruský „Transparentní blockchain“ vyžadovat od federálního rozpočtu v letech 2021 až 2023 asi 760 milionů rublů (10,3 milionu dolarů). Mezi cílové zákazníky nové platformy údajně patří významné finanční instituce, jako je ruská centrální banka.

Nový zákon vůči kryptoměnám

Zpráva přichází krátce poté, co Rusko oficiálně schválilo zákon týkající se kryptoměn. Tento nový zákon „O digitálních finančních aktivech“, který má začátek platnosti v lednu 2021, zakazuje používání kryptoměn, jako je Bitcoin, jako platební metody. Začátkem srpna ruští zákonodárci přijali nové změny zákona „o národním platebním systému“, který zakazuje i anonymní vklady na velké online peněženky, jako jsou Yandex, WebMoney, PayPal či Kiwi.

Nicméně tento zákon se vztahuje pouze na platby za zboží a služby. Těžit kryptoměny, směňovat je na burzách a vlastnit je, Rusové mohou. 

Závěr

Rusko má na kryptoměny podobný pohled jako Čína, kryptoměny narušují pořádek v zemi a podporuji nelegální činnost, zatímco blockchain je vnímán jako technologie budoucnosti, která naopak přispěje k centralizaci v zemi.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img