Do vesmíru poletí první satelit plně financovaný kryptoměnami!

0
nexus

Vývojářský tým kryptoměny Nexus (NXS) plní své vize a chystá se na vypuštění svého prvního satelitu na oběžnou dráhu Země. K této dlouho očekávané události by mělo dojít poslední březnový den – 31. 3. 2019.

Pokud celá událost proběhne úspěšně, bude to první funkční satelit, jehož stavba byla financována pouze kryptoměnami. Avšak Nexus není jen digitální měna. Její tým je znám především svou snahou o maximálně decentralizovaný internet, který bude dostupný komukoliv, kdekoliv a kdykoliv. K tomuto účelu vytváří svou vlastní síť postavenou na blockchainu.

Decentralizace přenosu dat v praxi

Ta doposud sestávala „pouze“ z pozemních zařízení, ale to se teď má změnit. Právě propojením pozemních sítí se satelity na oběžné dráze Země chce tým kolem Nexus-u docílit naprosté decentralizace přenosu dat.

Nejde však o žádné mechanické obry. Podle slov Colina Cantrella, zakladatele celého projektu, jsou jejich zamýšlené satelity malinké krychličky o rozměrech 10 x 10 x 10 cm. Přes svou velikost stojí výroba jednoho takového satelitu zhruba 50 000 – 100 000 $ !

Mohlo by vás zajímat: NASA vyvíjí autonomní kosmické lodě pomocí blockchainu

Nexus naplňuje své vize

Tým Nexus-u tak plní své vize a zároveň sliby, které dal komunitě už na začátku svého projektu v roce 2014. Za více než 4 roky své existence zvládl ujít dalekou cestu a uzavřel partnerství třeba se společnostmi Vector Space Systems a SpaceChain, které se zaměřují na podobný cíl jako Nexus. Už tehdy bylo jasné, že jde tým přímo za svým snem.

A dnes už není vůbec daleko! Úspěšným vypuštěním svého prvního satelitu by Nexus udělal obrovský krok vpřed ve svém snažení.

I cena stejnojmenné kryptoměny zaznamenala v posledním měsíci výrazný nárůst, pravděpodobně jako reakci právě na tuto událost. Není vyloučeno, že jednoho dne budou k vesmíru stoupat nejen satelity Nexus, ale také hodnota této kryptoměny.

Pokud vás tento projekt zaujal a chtěli byste se o něm dozvědět více, můžete se podívat třeba na toto krátké video

 

Co číst dále?

Kryptoměny přinesou mnohem větší revoluci než Facebook, tvrdí Winklevossovi

Zdroje:
nexusearth.com
londonletter.org

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na