Kryptoměny přinesou mnohem větší revoluci než Facebook, tvrdí Winklevossovi

1
cameron tyler winklevoss

Tyler a Cameron Winklevossovi, příznivci Bitcoinu a zakladatelé kryptoměnové burzy Gemini, říkají, že zatímco tajný kryptoprojekt Facebooku je pro průmysl pozitivní věcí, nakonec přinesou kryptoměny něco mnohem většího než pouhé sociální sítě. 

Dilema, kdo co ukradl

Dvojčata Winklevossovi jistě znáte ze slavného příběhu, kdy se dostala do potyčky se zakladatelem Facebooku Markem Zuckerbergem. Toho zažalovali za údajnou krádež nápadu na sociální síť na Harvardu, kde vše vzniklo. Případ byl nakonec vyřešen – dvojčata obdržela 20 milionů dolarů a 1,2 milionu akcií Facebooku (se současnou hodnotou přes 199,2 milionu dolarů).

Roky po vstupu dvojčat Winklevossových do kryptoměn se zdá, že Zuckerberg do nich vstupuje také, díky vysoce tajnému projektu na Facebooku, který údajně integruje své vlastní kryptoplatby do WhatsAppu, Messengeru a Instagramu.

FB coin je super, ale je to nic oproti kryptorevoluci

V rozhovoru pro The Telegraph Cameron potvrdil, že stablecoin na Facebooku bude „opravdu pozitivním“ vývojem pro kryptoprůmysl. To potvrzuje Taylorovu poznámku: „Je to cool, že Zuckerberg vstupuje na tento trh, čemuž se dlouho bránil.“

Dvojčata nicméně uvedla, že inovace v podobě krypto je mnohem významnější než sociální platformy. Cameron řekl, že použití kryptoměn jako způsobu předávání hodnot a poskytování zdrojů na trhy je důležitější než něco jako sdílení fotografií.

Nepotvrzené zprávy o plánech Facebooku ohledně integrace kryptoměn pro uživatele WhatsApp se poprvé objevily v prosinci 2018, poté znovu letos v únoru. Na detaily si ale musíme ještě počkat.

Co číst dále?

Jak se ochránit proti DNS útokům

Zdroj:
cryptonomist.ch

1
Komentujte

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Mustafa Ahmed Kokotino Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Mustafa Ahmed Kokotino
Host
Mustafa Ahmed Kokotino

Ale Piču revoluci.