Newyorské podniky žádají guvernérku o zamítnutí povolení k těžbě kryptoměn

5
(4)

Zprávy a souhrny

Dopad těžby kryptoměn na životní prostředí vyvolává i nadále obavy regulačních orgánů i podniků. Jeden z nedávných důkazů tohoto tvrzení přichází z New Yorku, kde skupina místních podniků požádala guvernérku státu New York Kathy Hochulovou, aby zamítla povolení k přeměně starých městských elektráren na fosilní paliva na centra pro těžbu kryptoměn.

Žádost přišla ve formě dopisu, který spolupodepsala řada organizací, podniků a odborových skupin.

Vliv PoW na životní prostředí

Dopis vyzývá k posouzení vlivu těžby kryptoměn Proof-of-Work na životní prostředí v NYS a zároveň naléhá na guvernérku Hochulovou, aby zamítla povolení k přestavbě elektráren Greenidge Generating Station a Fortistar North Tonawanda na zařízení pro těžbu kryptoměn:

„Pokud by se tato činnost v New Yorku opravdu rozšířila, mohla by drasticky ohrozit klimatické cíle New Yorku stanovené v rámci zákona o vedoucí úloze v oblasti klimatu a ochrany obyvatelstva.“

Návrh zdůraznil neefektivnost ověřování PoW a naznačil, že opětovné napojení nefunkčních elektráren na fosilní paliva by „vážně ohrozilo pokrok státu v oblasti snižování emisí skleníkových plynů (GHG) a plnění těchto mandátů“.

Podniky také citovaly komisaře NYS Basila Seggose z odboru ochrany životního prostředí, který uvedl, že „Greenidge neprokázal soulad s newyorským zákonem o klimatu“.

S odvoláním na potřebu úplného posouzení vlivu na životní prostředí v souvislosti s emisemi skleníkových plynů dopis požaduje, aby administrativa zamítla povolení pro obě zařízení na spalování fosilních paliv.

Pohled na druhý konec světa

Na druhé straně světa pak ruské úřady plánují zavést zvláštní tarify za elektřinu pro nové těžaře, kteří se do země přemístily nedávno z Číny.

Ruský ministr energetiky Nikolaj Šulginov 13. října navrhl nový rámec pro spotřebu energie, který by rozlišoval tarify mezi obecným používáním a těžbou kryptoměn, a rezolutně prohlásil:

„Těžba kryptoměn by se měla provádět v souladu se zákonem. Nemůžeme dopustit, aby těžaři těžili ze situace na úkor nízkých tarifů za elektřinu pro domácnosti.“

Závěr

Podle závěrů průzkumu společnosti New York Digital Investment Group (NYDIG) zůstane spotřeba energie Bitcoinu (BTC) v příštím desetiletí pod 0,5 % celkové spotřeby energie na světě. Studie rovněž naznačuje, že uhlíková stopa Bitcoinu bude záviset na výkyvech jeho ceny, obtížnosti těžby a spotřebě energie.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Rádi vás také přivítáme na našem oficiálním discord serveru ZDE.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

4 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: