Dopad těžby kryptoměn na životní prostředí vyvolává i nadále obavy regulačních orgánů i podniků. Jeden z nedávných důkazů tohoto tvrzení přichází z New Yorku, kde skupina místních podniků požádala guvernérku státu New York Kathy Hochulovou, aby zamítla povolení k přeměně starých městských elektráren na fosilní paliva na centra pro těžbu kryptoměn.
Žádost přišla ve formě dopisu, který spolupodepsala řada organizací, podniků a odborových skupin.
Vliv PoW na životní prostředí
Dopis vyzývá k posouzení vlivu těžby kryptoměn Proof-of-Work na životní prostředí v NYS a zároveň naléhá na guvernérku Hochulovou, aby zamítla povolení k přestavbě elektráren Greenidge Generating Station a Fortistar North Tonawanda na zařízení pro těžbu kryptoměn:
“Pokud by se tato činnost v New Yorku opravdu rozšířila, mohla by drasticky ohrozit klimatické cíle New Yorku stanovené v rámci zákona o vedoucí úloze v oblasti klimatu a ochrany obyvatelstva.”
Návrh zdůraznil neefektivnost ověřování PoW a naznačil, že opětovné napojení nefunkčních elektráren na fosilní paliva by “vážně ohrozilo pokrok státu v oblasti snižování emisí skleníkových plynů (GHG) a plnění těchto mandátů”.
Podniky také citovaly komisaře NYS Basila Seggose z odboru ochrany životního prostředí, který uvedl, že “Greenidge neprokázal soulad s newyorským zákonem o klimatu”.
NYS is taking action on #ClimateChange. Today @NYSDEC released for public comment draft air permits for former coal plant turned bitcoin mine, Greenidge LLC. DEC has not made a final determination on the permits and Greenidge has not shown compliance with NY’s climate law./1 pic.twitter.com/PKozYCUIeQ
— Basil Seggos🇺🇸 (@BasilSeggos) September 8, 2021
S odvoláním na potřebu úplného posouzení vlivu na životní prostředí v souvislosti s emisemi skleníkových plynů dopis požaduje, aby administrativa zamítla povolení pro obě zařízení na spalování fosilních paliv.
Pohled na druhý konec světa
Na druhé straně světa pak ruské úřady plánují zavést zvláštní tarify za elektřinu pro nové těžaře, kteří se do země přemístily nedávno z Číny.
Ruský ministr energetiky Nikolaj Šulginov 13. října navrhl nový rámec pro spotřebu energie, který by rozlišoval tarify mezi obecným používáním a těžbou kryptoměn, a rezolutně prohlásil:
“Těžba kryptoměn by se měla provádět v souladu se zákonem. Nemůžeme dopustit, aby těžaři těžili ze situace na úkor nízkých tarifů za elektřinu pro domácnosti.”
Závěr
Podle závěrů průzkumu společnosti New York Digital Investment Group (NYDIG) zůstane spotřeba energie Bitcoinu (BTC) v příštím desetiletí pod 0,5 % celkové spotřeby energie na světě. Studie rovněž naznačuje, že uhlíková stopa Bitcoinu bude záviset na výkyvech jeho ceny, obtížnosti těžby a spotřebě energie.
Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Rádi vás také přivítáme na našem oficiálním discord serveru ZDE.
Protiargumentoval bych tím, podívejte, jak se i ve 21. století těží investiční zlato (násobně větší čuňárna než nějaký CO2 z BTC)
A kde se máme teda podívat?
Hledej Šmudlo ;-)))
Já to mám hledat? Snad má hledat ten co ten argument používá ne?