Jedna z největších bankovních institucí v Německu potvrdila, že začátkem tohoto roku požádala o místní krypto licenci, jde o vůbec první případ, kdy velká banka v zemi přistoupila ke kryptoměnám.

Mluvčí Commerzbank 14. dubna místnímu médiu Börsen-Zeitung potvrdil, že „banka požádala o licenci na úschovu kryptoměn v prvním čtvrtletí roku 2022“. Pokud bude licence schválena, bude gigant oprávněn nabízet směnárenské služby spolu s úschovou a ochranou kryptoaktiv.

Commerzbank obsluhuje více než 18 milionů zákazníků a více než 70 000 institucionálních klientů. Nabídka kryptoměn se údajně zaměří na její institucionální klientskou základnu.

Provozování kryptoslužeb v německu

Od 1. ledna 2020 musí každý podnik, který chce v Německu nabízet kryptoměnové služby, nejprve požádat o souhlas Federální úřad pro finanční dohled, také známý jako BaFin.

V současné době mají schválení pouze čtyři společnosti, ale BaFin uvádí, že má více než 25 nevyřízených žádostí od firem, které chtějí provozovat obchody se správnou kryptoměn.

Coinbase Germany byla jako první schválena regulátorem v červnu 2021 a berlínské finanční technologické firmě Upvest byla naposledy schválena licence v březnu.

Commerzbank se zapojila do blockchainových projektů již v roce 2018 a v následujícím roce provedla některé z prvních transakcí na platformě pro poskytování bezpečnostních půjček technologie distribuované účetní knihy (DLT) s dalšími velkými bankami.

Nedávno, v srpnu 2021, firma uzavřela partnerství za účelem rozvoje digitálních trhů založených na blockchainu pro existující třídy aktiv, jako je umění a nemovitosti.

Závěr

Německo zavedlo v roce 2021 řadu reforem, regulací a dalšího přijetí technologie blockchain a kryptoměn.

O přijetí kryptoměn mají zájem i němečtí investoři. Březnová zpráva společnosti Kucoin odhalila, že 44 % Němců je motivováno investovat do kryptoměn a 37 % německých kryptoinvestorů obchoduje s kryptoměnami déle než rok.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.