Největší příliv institucionálních investorů do krypta nastal koncem roku 2020

5
(2)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Společnost MicroStrategy nakoupila opět BTC • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Odpolední zprávy] • Trhy končí týden v červených číslech • Velryba přesunula BTC za 1,45 mld. USD • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. TRHY Poté, co se Bitcoin vzpamatoval...
Profilový obrázek
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord
[speaker]

Téměř 60 % ročního přílivu do kryptoměn nastal koncem minulého roku. Správce digitálních aktiv, společnost Grayscale uvedla, že institucionální investoři přesunuli na kryptoměnový trh koncem minulého roku přes 3 miliardy amerických dolarů.

Grayscale a kryptoměny

Společnost Grayscale označila rok 2020 za nejúspěšnější rok nejen pro institucionální investory. Během tří čtvrtletí roku 2020 vykázaly instituce rekordní výsledky, poslední čtvrtletí roku 2020 ale překonal veškerá očekávání.

Grayscale poznamenala, že celkové investice během posledních tří měsíců činily 3,3 miliardy amerických dolarů, celková částka investovaných prostředků za minulý rok činil 5,7 miliard USD. Ve finále to znamená, že necelých 60 % všech investic přišlo koncem minulého roku.

graf grayscale
Zdroj: grayscale.co

Společnost dále uvádí, že příliv v roce 2020 byl téměř pětkrát vyšší než v předchozích šesti letech dohromady. Grayscale masivní zájem o kryptoměnový trh komentuje:

„Zatímco nabídka nově vytvořených bitcoinů se v důsledku PŮLENÍ odměn těžařům v květnu 2020 snížila, příliv do Grayscale se významně urychlil. Množství bitcoinů plynoucích do společnosti během konce roku 2020 bylo téměř dvojnásobné, než vytěžené množství ve stejném období.“

Rostoucí institucionální zájem

Společnost Grayscale ve svých datech také zdůraznila rostoucí chuť institucionálních investorů po kryptoměnách, kde 93 % celkového přílivu ve 4. čtvrtletí 2020 pocházelo právě od těchto investorů. Průměrné roční procento růstu institucionálního kapitálu činilo 87 %.

graf grayscale
Zdroj: grayscale.co

Stojí také za zmínku, že Grayscale odstranila „kryptoměnu“ XRP ze svého veřejného kryptofondu kvůli aktuálním donucovacím opatření zavedených americkou Komisí pro cenné papíry (SEC). Grayscale vynakládá svoji veškerou pozornost na Bitcoin a Ethereum.

Závěr

Kromě BTC a ETH se institucionálního zájmu těšily také kryptoměny jako Ethereum Classic, Bitcoin Cash a Litecoin. V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 33 870 USD dle KMC, cena ETH se pohybuje okolo 1 429 USD. O vývoji ceny se dozvíte v našich pravidelných technických analýzách.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře