Nedávno přidané akciové tokeny mohou Binance dostat do potíží

5
(2)

Přední světová platforma pro obchodování s kryptoměny, Binance, by mohla kvůli údajnému porušení evropských zákonů týkajících se kótování akciových tokenů čelit nemalým pokutám.

Německý spolkový úřad (Bundesanstalt fuer Finanzdienstleistungsaufsicht – zkráceně BaFin) pro finanční dohled včera varoval společnost Binance, že v případě, že nebudou podniknuty kroky k řešení tohoto porušení, může společnosti udělit pokutu až do výše 6 milionů dolarů.

Společnost Binance, která na začátku tohoto týdne oznámila své plány na přidání dalších akciových tokenů tří společností z žebříčku Fortune 500, byla obviněna, že nedodržela řádný proces (nezveřejnění prospektu investora pro své akciové tokeny), před oznámením jejich zalistování.

Prospekt investora a EU

Prospekt investora je právně ověřený formální dokument určený pro veřejnost, který je poskytnut společností usilující o získání kapitálu nebo stranou jednající jejím jménem. Tento dokument má investorům pomoci učinit informovanější investiční rozhodnutí, neboť obsahuje řadu relevantních informací. Mezi ně patří:

  • Podrobnosti o hlavním obchodním směřování společnosti
  • Aktuální finanční stav vydávající společnosti a zásady týkající se způsobu držení akcií
  • Celkový objem a jednotková hodnota cenných papírů nabízených k nákupu a obchodování

V zemích evropské unie se tento prospekt investora schválený v jedné zemi stává závazným i pro všechny ostatní členské země a jakýkoli pokus o zvýšení kapitálu musí splňovat všechny zákonné požadavky v souladu s Akčním plánem unie kapitálových trhů 2017/1129 včetně předložení řádně zdokumentovaného prospektu investora vydávající společností.

Akciové tokeny, které jsou digitálním ekvivalentem obchodovaných akcií společnosti na akciovém trhu, se staly nejnovějším způsobem zvyšování kapitálu prostřednictvím veřejnosti, přičemž mnoho společností je nyní vydává jako doplněk svých tradičních kotací.

Binance jako špička ve svém oboru

Společnost Binance ušla dlouhou cestu, během níž získala statut špičkové kryptoměnové platformy, která každý den zpracovává miliardy různých transakcí, a jejích služeb využívají zákazníci po celém světě. Ale jak se říká, udržet se na vrcholu je často výrazně těžší, než se na něj dostat.

Je možné, že uvedení tokenizovaných akcií je další snahou o upevnění a rozšíření jejich vedoucí pozice na trhu, kdy se nejprve pustili do již zmiňovaných tokenizovaných akcií a nedávno oznámili naskočení na vlnu nezaměnitelných tokenů a v plánu je spuštění vlastního NTF tržiště.

Závěr

Již počátkem letošního roku, kdy společnost Binance oznámila své plány na spuštění obchodování s tokeny cenných papírů, mnoho hlasů varovalo, že tímto krokem vstupuje na velmi tenký led a to zejména v zemích, které ještě nezaujaly jasné regulační stanovisko ke kryptoměnám a není tak zřejmé, o jaký typ aktiv podle nich jde. Vypadá to, že se tato varování začínají vyplňovat.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Pan Contras

Německý spolkový úřad může pokutovat firmu se sídlem na Maltě?

antonio

Ano, pokud firma působí i v jejich zemi.

spot_img