Nadace TRON vydala prohlášení reagující na protesty v Pekingu

0
(0)

Nadace TRON vydala prohlášení, ve kterém reaguje na dnešní bouřlivé protesty a na podvodné Ponzi schéma, které připravilo investory o miliony dolarů.

Dle zpráv magazínu Cointelegraph došlo dne 8. července před budovou výzkumné společnosti Raybo k velkému protestu nespokojených investorů proti společnosti TRON. Ta je totiž jejím partnerem. Protestující obvinili TRON z podvodu.

Škoda třicet milionů dolarů a jeden život

Problém však tkví v tom, že TRON se zmíněným podvodem nemá nejspíš nic společného. Společnost TRON je totiž v Číně známá spíše pod názvem Wave Fields. Toho využili zatím neznámí podvodníci, kteří v lednu tohoto roku vytvořili projekt s názvem Wave Field super Community. Ta slibovala vysokou návratnost v krátkém čase. To spolu s tím, že společnost vypadala jako projekt společnosti TRON, vedlo k tomu, že do podvodného projektu investovalo nemalé množství lidí. K jejich neštěstí se však jednalo o klasické Ponzi schéma. Investoři tak přišli o bezmála 30 milionů dolarů. Bohužel však v důsledku došlo také k jedné sebevraždě.

Poškození investoři se tak 8. června vydali s hesly jako „TRON je podvod“ protestovat před kanceláře společnosti Raybo, partnerské společnosti TRON, která byla nucena přivolat na místo policii. Podle sdělení společnosti tak učinila z obav o bezpečnost jejich pracovníků a aby uklidnila situaci. Policie nakonec kanceláře obklíčila a protestující odstranila. Chvíli dokonce cirkulovala také zpráva o tom, že policie ve skutečnosti nepacifikovala protestující, ale prohledávala kanceláře společnosti Raybo. To však bylo později dementováno a zpráva byla označena jako „fake news“.

TRON podle protestujících jednal pomalu

Společnost TRON však pochopitelně nemohla dělat, že se nic neděje. Vydala tak později prohlášení, ve kterém se všem postiženým investorům omlouvá. Vyzvala však k nenásilnému řešení situace, která vznikla bez jejich kontroly či zavinění. Dále v prohlášení stojí, že na riziko pyramidových a Ponzi schémat již dříve upozorňovala a vyzývá investory ke zvýšené opatrnosti. Protestující však vidí problém také v tom, že společnost TRON dostatečně nereagovala na vzniklou situaci. Především pak také v tom, že včas nezabránila podvodnému jednání společnosti, která vystupovala pod jejím jménem.

Co se týká zpráv o nečinnosti společnosti TRON ve věci podvodů společnosti Wave Field Super Community, o které jsme se dozvěděli v lednu, varovala společnost TRON investory pomocí několika zpráv na sociální síti WeChat, Wei Bo, Dou Yin atd., aby dbali zvýšené opatrnosti a dávali si pozor na potencionálně podvodné projekty a společnosti. Společnost uvádí podobná varování také v angličtině a disponuje celosvětovou komunitou, která zodpovídá otázky investorů,“ uvedl CEO společnosti TRON Justin Sun

Tron dále uvádí, že Raybo již kontaktovala společnost Wave Field Super Community a požádala ji, aby upustila od jednání ve jménu společnosti TRON a zastavila činnost.

„Měl jsem radost, když jsem viděl tolik žádostí a výzev k odhalení pravdy a k prošetření těchto nešťastných událostí, které se odehrály v kancelářích našich partnerů. Věřím v upřímnou diskuzi, na jakémkoli médiu, avšak překrucování faktů a událostí nepovede k ničemu, co by podvedeným investorům pomohlo, ba naopak došlo k poškození investorů v komunitě TRON, kteří kvůli falešným zprávám zaznamenali pokles,“ uvádí dále Justin Sun.

Nedávno vyšla také zpráva o tom, že oddělení pro vyšetřování trestných činů v Indii zatklo čtyři osoby spojené s kryptoměnovým Ponzi podvodem s názvem KBC Coin. Podvodníci slibovali až stonásobnou návratnost investic.

Co číst dál?

Banky spotřebovávají o 61 % více energie než Bitcoin

Zdroj: 
cointelegraph.com

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img