Na veřejné testovací síti Cardano je oficiálně spuštěn SundaeSwap

5
(2)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

SundaeSwap byl spuštěn na veřejné testovací síti Cardano, což, jak se zdá, pomohlo k nárůstu ceny ADA o 12 % během posledních 24 hodin.

SundaeSwap je „nativní, škálovatelná, decentralizovaná burza a protokol automatizovaného poskytování likvidity“.

Je podporován společnostmi, jako jsou cFund  (firma podnikající v blockchainovém průmyslu, ukotvená v IOHK a řízená společností Wave Financial), Alameda Research (společnost zabývající se kvantitativním obchodováním s kryptoměnami a poskytováním likvidity) a Double Peak Group (rodinná kancelář zaměřená na investice do digitálních aktiv a blockchainového prostoru).

Zde je důvod, proč se tým SundaeSwap rozhodl postavit DEX na síti Cardano.

Jednoduše řečeno Cardano je rychlejší a levnější než alternativní platformy pro chytré smlouvy. Je také provozován neziskovou nadací a pravidelně spolupracuje s významnými akademickými institucemi. Celkově vzato je to pokročilejší a lepší možnost pro budoucí projekty, na kterých lze stavět. 

Spuštění testovací sítě SundaeSwap

1. prosince bylo oznámeno, že SundaeSwap bude spuštěn na testovací síti Cardano v neděli 5. prosince.

Následující den společnost Input Output („IOHK“), blockchainová technologická společnost zodpovědná za výzkum a vývoj Cardano, potvrdila, že spolupracují se SundaeSwap Labs na spuštění testovací sítě SundaeSwap se společným cílem otestovat „parametry sítě a uživatelskou zkušenost“ před spuštěním hlavní sítě.

Cenová akce kryptoměny

Podle údajů z TradingView se na kryptoburze Kraken, pár minut před spuštěním SundaeSwap, ADA obchodovala kolem 1,2883 USD. V současné době se ADA obchoduje kolem 1,4546 USD, což je téměř 12% nárůst během posledních 24 hodin.

ADA
Zdroj:  TradingView pětidenní cenový graf pro ADA-USD (Kraken)

Závěr

Důvodem růstu může být samozřejmě i současné komplexní oživení trhu, jenž nastává po silné víkendové korekci. V každém případě, uzavřené partnerství je pro oba projekty pozitivním krokem.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Svůj dotaz můžete položit také na našem oficiální discord serveru KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img