Grayscale naznačuje, že kryptoměna Cardano (ADA) může být podhodnocená

5
(10)

Zprávy a souhrny

Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Jako první jsem na naše kryptoweby přinesl články z oblasti osobního rozvoje a o různých formách bohatství. Působím jako podpora týmu a nejednou jsem spolupracoval na zlepšení českého Kryptomagazínu, kde jste mé články mohli poprvé najít začátkem roku 2018. Jsem také zakladatelem webu KryptoHodler.

Společnost Grayscale ve srovnání s Bitcoinem a Ethereem hodnotí aktuální cenu altcoinu Cardano jako podhodnocenou.

Grayscale hodnotí Cardano

Na základě fundamentů a cen ostatních kryptoměn nová výzkumná zpráva Grayscale tvrdí, že Cardano může být cenově podhodnoceno. Společnost zejména vyzdvihuje výrazný vzestup jak v samotné používání, tak v růstu počtu uživatelů za posledních 12 měsíců.

Cardano nedávno spustilo funkcionalitu chytrých smluv s upgradem Alonzo, čímž připravilo cestu pro rozkvět decentralizovaných aplikací. Aktualizace podle všeho vyzdvihuje blockchain vedený Charlesem Hoskinsonem do pozice přímého konkurenta pro jiné platformy pro chytré smlouvy, jako jsou Ethereum, Solana, Avalanche a Polkadot.

Podle zprávy Cardano v současné době vypořádává vyšší platební hodnotu na jednotku tržní kapitalizace než jeho přímí konkurenti, což naznačuje, že aktivum může být podhodnoceno.

Tato kryptoměna za posledních 12 měsíců vypořádala více než 1,6 bilionu dolarů v celkové hodnotě on-chain transakcí. To  je:

  • asi o 40 % méně než Ethereum a
  • o 50 % méně než Bitcoin.

Tržní kapitalizace ADA je přitom zhruba o 80 % nižší než u Etherea a o 90 % v porovnání s Bitcoinem.

Podhodnocení

Cardano můžete najít v aktivech společnosti Grayscale – největšího správce digitálních aktiv na světě. Společnost vidí možné podhodnocení (a tedy možný růst) i na základě poměru tržní hodnoty a množství aktivních uživatelů. Těch má ADA aktuálně asi 2,8 milionů měsíčně.

Zpráva uvádí:

„Hodnota Etherea na uživatele je ~ 55 000 $, zatímco Cardano je ~ 30 000 $. To může znamenat, že Cardano má nižší hodnotu ve srovnání se svou největší srovnatelnou krypto sítí, Ethereum, na základě této konkrétní metriky.”

Síť aktuálně 6. největší kryptoměny (nedávno ještě 3.) v současné době zpracovává více než 115 000 transakcí denně. To je přibližně 13násobný nárůst od začátku roku 2021.

Závěr

V řadě ukazatelů si Cardano vede velmi dobře a Grayscale proto nyní říká, že je jeho cena podhodnocená. Další metrikou je množství DeFi projektů a zde je právě i podle Grayscale kámen úrazu, respektive prostor pro značné zlepšení. Někteří pozorovatelé věří, že ADA čeká jen na úspěšné spuštění decentralizované burzy na své síti a může začít růst.

Pozor! Článek není investiční radou ani doporučením. Udělejte si vlastní průzkum. Kryptoměny představují zvýšené riziko pro investory.

 

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 10

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
John

Cardano je -edited-

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: