Crypto komunita sází na Cardano, že do konce roku dosáhne 2,4 USD

5
(6)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Očekává se, že cena Cardana (ADA) se bude do konce prosince obchodovat kolem 2,40 USD, alespoň podle nejnovějších předpovědí kryptokomunity CoinMarketCap.

Platforma pro statistiku kryptografických dat CoinMarketCap s nástrojem ‘Price Estimates’ umožňuje uživatelům předpovídat ceny na příštích šest měsíců a v reálném čase sledovat, co si o nich ostatní myslí.

Za povšimnutí stojí, že předpovědi cen kryptokomunity na sociální síti Cardano naznačují  cenu 2,402 USD k 30. prosinci 2021, což je nárůst o 1,08 USD (neboli 82,41 %) oproti současné ceně ADA 1,32 USD. V době zveřejnění hlasovalo 82 530 jednotlivců pro dosažení odhadu střední ceny. Navíc se očekává, že cena vzroste do příštího roku na 2,46 USD.

Předpovědi analytiků

Zajímavé je, že vedle kryptokomunity přední analytici kryptoměn také předpovídali, že Cardano se může brzy vzpamatovat.

Prominentní krypto analytik Michael van de Popple se domnívá, že existuje značný růstový potenciál pro ADA.

„Abychom se stali býčími, musíme zde změnit několik úrovní důležitosti. Chceme prolomit předchozí úrovně podpory a přimět je znovu podporovat.“

Přesto se Cardano aktuálně obchoduje za 1,32 USD, což je pokles o 6,35 % za posledních 24 hodin a 17,19 % oproti předchozímu týdnu, s tržní kapitalizací 43,2 miliardy USD, což je hodně daleko od svého posledního historického maxima 2,96 USD z 3. září.

Cardano 1-týdenní cenový graf
Cardano 1-týdenní cenový graf. Zdroj: CoinMarketCap.com

Problém největšího světového blockchainu proof-of-stake (PoS) spočívá v tom, že klesající cena bitcoinu (BTC) negativně ovlivňuje i mnoho dalších předních kryptoměn.

Závěr

I přes klesající cenu mince oficiálně překonala milník 20 milionů transakcí. Toho bylo dosaženo bez jediného dne výpadku sítě Cardano. Co se týče vývoje, Cardano neustále podniká kroky vpřed. Co myslíte? Podaří se naplnit předpověď komunity?

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Svůj dotaz můžete položit také na našem oficiální discord serveru KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Jaromir
Hodnocení článku :
     

Larry Cermark dnes lajknul tweet o ADA za 0,6 usd.

Poslední editace 2 let před přes Jaromir
AjRep

Tak to bych i nakoupil 🙂 . Jednou Cardano za těch dva a půl bude, ale do konce tohoto roku ani omylem ..

Poslední editace 2 let před přes AjRep
Petr

Představa je jedna věc a realita druhá, když pošle nějaká velryba BTC zase dolů, půjde i ADA. Určitě bude doba, kdy se nebude všechno řídit BTC, ale letos už to nebude.

bkf1

Ta nezlomná závislost je v decentralizovaném světě dost paradoxní a vyloženě k smíchu. Každopádně taky budu moc rád, když se “pupeční šňůra” konečně ustřihne a každé crypto si pojede nezávisle na tom, co dělá BTC.

E15

To se ale stane až v momentě, kdy i krypto mimo BTC bude mít nějaký use case. Zatím ho přinejlepším hledá, takže je to celé jen spekulace (co by kdyby možná někdy) a proto ty výkyvy a vazba na cenu BTC (který už svůj use case pomalu nachází).

bkf1

Cena 2,4 USD je reálná, ale vše bohužel závisí na BTC. Kdyby přišel odraz BTC aspoň nad 60 (což taky není nereálné), tak by těch 2,4 USD za ADA vcelku očekával. Uvidíme…

spot_img