Může blockchain bojovat proti státem sponzorované cenzuře?

5
(3)

Zprávy a souhrny

Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Bělorusko, Spojené státy americké, Čína a mnoho dalších zemí po celém světě se dopouští zásahu do soukromí uživatelů na sociálních sítích. Kvůli pandemii koronaviru Covid-19 vyvstává mnoho otázek, zda stát opět nezasáhne do našeho soukromí. Může blockchain bojovat proti státem sponzorované cenzuře?

Soukromí, anonymita a svoboda slova

Iva Wisher, spoluzakladatel decentralizované blogovací platformy Ignite uvedl, že technologie blockchain může být skvělým řešením proti státem sponzorované cenzuře v dnešní koronavirové době. Pro zpravodajský portál Cointelegraph uvedl:

„ Svoboda slova znamená možnost vyjádřit jakýkoli názor, dokonce i ten nepopulární, pokud tento názor není výzvou k násilí. Technologie blockchain může přinést možnost vyjádřit svůj názor bez rizika potrestání.“

Ve společnosti Ignite věří, že decentralizované platformy se systémy správy komunit fungující na technologii blockchain znemožní státem sponzorované cenzury. Reagovali také na nedávné spekulace zakazující sociální platformu TikTok americkou vládou. Ve světě se však cenzura děje v mnoha dalších státech.

Podle Wishera by sociální sítě měly implementovat systém ukazatelů citlivého obsahu podporovaných technologií blockchain a umělou inteligencí, který ochrání uživatele před jakýmkoli nezákonným obsahem.

Oba spoluzakladatelé mikroblogovací platformy Ignite věří, že současné zásahy do svobody slova na sociálních sítích mohou brzy skončit. Platformy mohou totiž implementovat nová technologická řešení. Iva Wisher také vyjádřil své obavy ohledně pandemie koronaviru.

„Pokud jde o nás, věříme, že technologie blockchain v médiích by měla přinést lidem svobodu volby a svobodu slova. Technologie blockchain přináší takovou svobodu uživatelům s jejich finančními aktivitami.“

Závěr

Svoboda a soukromí jsou důležité oblasti našeho života, které jsou bohužel často narušovány nejen ze stran státu, ale i nadnárodních společností. Technologie blockchain spolu s dalšími technologickými řešeními by mohla dát uživatelům dané sociální sítě dostatečný prostor pro vyjádření svého názoru bez stíhání.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: