[ZPRÁVY] Mobily od Huawei budou mít BTC peněženku – Facebook chystá vlastní krypto

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Cena Bitcoinu dosahuje nejvyšší úrovně oproti turecké liře • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Bitcoin konsoliduje • Počet aktivních bitcoinových adres dosáhl 2letého maxima • a další novinky

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během posledního dne v kryptosvětě. TRHY Bitcoin za poslední dva týdny...
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi. A na práci šéfredaktorky kryptomagazinu.cz zase možnost alespoň částečně ovlivnit, co si vybereme, jestli utopii nebo dystopii.

Mobily od Huawei budou mít peněženku na BTC – Facebook chystá vlastní krypto – Výsledky vyšetřování burzy Upbit příští týden – Bytecoin opět zahájil obchodování – Crypto Facilities otevírá obchodování s ETH futures – Novogratz: kryptoměny jsou lidovou revolucí – Aplikace Robinhood má nyní hodnotu 5,6 mld. USD – Nvidia očekává propad zisku o dvě třetiny – Trezor přidal kryptoměnu ze serilálu HBO, PiedPiperCoin 

Zpráva dne

Čínská nadnárodní společnost Huawei Technologies oznámila, že uživatelé mobilních telefonů si budou moci stáhnout bitcoinovou peněženku jako aplikaci na nových zařízeních Huawei už tento týden. Aplikace bude také předinstalována na všech nových smartphonech Huawei. Cointelegraph.com (v EN)

Psali jsme také: Jak nainstalovat miner na mobil a začít těžit Electroneum

Kryptoměny a ICO

Facebook údajně plánuje uvést vlastní kryptoměnu, alespoň podle zprávy od Alexa Heatha. V současné době nejsou známé detaily, ale mohlo by jít o docela dramatický posun vzhledem k obrovské uživatelské základně Facebooku a tím existující základně pro nákup a prodej zboží. TheVerge.com (v EN)

Psali jsme také: Tři způsoby, jak by šel zničit Bitcoin (Facebook coin)

Kryptotrhy za posledních 24 hodin ztratily více než 50 miliard USD, jelikož cena Bitcoinu se snížila o více než 8% a další hlavní kryptoměny zaznamenaly také pád. Částečný důvod je útěk investorů z největší jihokorejské burzy Upbit poté, co bylo oznámeno vyšetřování této burzy policií. Zpráva z vyšetřování bude vydána během příštího pondělí. CCN.com (v EN)

Přečtěte si: Hot news – Jižní Korea vyšetřuje největší burzu, trhy opět krvácí

Bytecoin (BCN) by mohl sloužit jako případová studie o odolnosti digitálních aktiv. Poté, co se ukázalo, že síť nezvládne zvýšenou poptávku po obchodování, byly BCN peněženky na burzách uzavřeny a tým byl nucen vše rychle opravit. V současnosti bylo obchodování obnoveno a cena BCN činí 0,011 USD, což je pád o zhruba 60%. Cryptovest.com (v EN)

Crypto Facilities spouští obchodování s futures kontrakty s Ethereem. V pátek firma oznámila, že futures kontrakty s ETH budou poprvé obchodovány na regulované platformě v USA. Investoři budou moci zaujmout dlouhé (long) nebo krátké (short) pozice, které jim umožní „rozšířit investiční příležitosti a efektivněji zvládat rizika“, tvrdí firma. Coindesk.com (v EN)

Byznys

„To byla lidová revoluce,“ řekl Michael Novogratz během konference Galaxy Digital, která se konala ve čtvrtek v Brooklynu. „Nikdy jsme neměli tržní mánii vedenou maloobchodem.“ Coindesk.com (v EN)

Aplikace Robinhood je nyní oceněna na 5,6 miliardy USD. Fintech firma oznámila ve čtvrtek, že získala 363 milionů USD v rámci financování v sérii D vedené společností DST Global. I když je Robinhood nejvíce známá svou platformou pro zprostředkování obchodování s cennými papíry bez provize, začala také rozšiřovat obchodování s BTC a ETH, přičemž se očekává, že v budoucnosti budou přidány další kryptoměny. Coindesk.com (v EN)

Mohlo by vás zajímat: 11 projektů ve Forbes Fintech 50 pro 2018

Nvidia vydala další zprávu o výnosech v Q1 2018, ale akcie společnosti poklesly o 7,85% poté, co bylo odhaleno, že 287 milionů USD z příjmů firmy bylo generováno z přímého prodeje těžařům kryptoměn. Společnost očekává, že kryptotržby během tohoto čtvrtletí klesnou o dvě třetiny. Tomshardware.com (v EN)

Hardwarová peněženka Trezor přidala podporu pro PiedPiperCoin (PPC), fiktivní měnu vytvořenou pro účely HBO seriálu Silicon Valley. CCN.com (v EN)

 

Naše nejnovější video

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře