Znáte místo s největší kryptoměnovou adopcí v Evropě?

5
(5)

Přijetí kryptoměn v Evropě je v posledních letech na vzestupu. V jeho čele stojí země jako Švýcarsko, Německo a Nizozemsko. Napadla vás ale někdy otázka, které evropské město je kryptoměnám nejvíc nakloněné?

Všechny výše zmíněné země mají vysokou úroveň technologické vyspělosti, což významnou měrou přispělo k jejich brzkému přijetí kryptoměn. Kromě toho stále více obchodníků a podniků v těchto zemích přijímá kryptoměny jako formu platby.

Mnohé výzvy stále před námi

Při přijímání kryptoměn v Evropě však stále existují výzvy, které je třeba překonat. Jednou z hlavních výzev jsou nejasnosti v regulaci, protože jednotlivé země přistupují k regulaci tohoto odvětví různě. To může způsobit nemalé těžkosti podnikům i jednotlivcům, kteří chtějí kryptoměny používat. V konečném důsledku to může ztížit dosažení plného potenciálu tohoto odvětví.

Další výzvou je, že široká veřejnost kryptoměnám stále dostatečně nerozumí. I když se povědomí o kryptoměnách zvyšuje, stále existuje značná část populace, která plně nerozumí tomu, jak fungují, ani výhodám, které nabízejí.

Navzdory těmto výzvám vypadá budoucnost přijetí kryptoměn v Evropě optimisticky. S tím, jak si stále více lidí a podniků uvědomuje výhody kryptoměn a jak se zlepšuje přehlednost regulace, je pravděpodobné, že v regionu budeme svědky ještě většího rozšíření těchto technologií. Rostoucí využívání kryptoměn přinese řadu výhod, včetně větší finanční inkluze, rychlejších a levnějších transakcí a vyšší bezpečnosti.

Kromě toho může používání kryptoměn pomoci snížit závislost na tradičních finančních institucích, které mohou mít vysoké poplatky a zpracovávat transakce pomalu. S tím, jak se ke kryptoměnám obrací stále více lidí, můžeme být svědky posunu směrem k decentralizovanějšímu a demokratičtějšímu finančnímu systému.

Na prvním místě přijetí Lugano

Místem v Evropě, kde je míra přijetí kryptoměn jako platebního prostředku nejvyšší, je pravděpodobně švýcarské Lugano.

Známý kryptoinfluencer Stacy Herbert, který je spolumoderátorem seriálu na YouTube “MAX & STACY REPORT” (dříve známého jako “Orange Pill”), uvedl, že ve švýcarském Luganu je Bitcoin široce přijímán jako platební prostředek.

Lugano je “město a obec ve Švýcarsku v kantonu Ticino. Je to “největší město Ticina i italsky mluvícího jižního Švýcarska”. Lugano má přibližně 62 000 obyvatel a je devátým největším městem Švýcarska.

To, že nemluvil do větru, potvrdil v minulém roce třeba i technický ředitel společnosti Tether. Ten na Twitteru informoval o tom, že v Luganu zaplatil za kávu v restauraci McDonald’s Bitcoinem prostřednictvím sítě Lightning Network.

Závěr

Švýcarské město Lugano se proměňuje v evropské kryptoměnové centrum, kde budou mít krypto platby stejné postavení jako ostatní běžné platební metody. Magistrát města Lugano realizuje svou vizi prostřednictvím projektu s názvem Plan ₿.

Iniciativa, která stojí za plánem ₿, je vytvořit uživatelsky přívětivou infrastrukturu založenou na blockchainu, která bude podporovat kryptoplatby na všech úrovních města, od malých a středních obchodníků, přes větší společnosti až po veřejné služby.

To otevře město novým místním i zahraničním návštěvníkům, přiláká kryptoinvestory a zároveň poskytne místním obchodníkům přístup k obrovské nové zákaznické základně čítající více než 300 milionů uživatelů kryptoměn z celého světa.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img