[Minutovka] Pozor na euforii a bull-trap!

0
(0)

Zdá se, že včerejší volný pád už máme za sebou. Krypto-trh opět vykazuje známky života a většina coinů stoupá. Bitcoin nakonec našel dno v okolí 9.000 $, kde ho podržel silný support. Prorazili jsme však podpůrnou linii na 12.000 $ a nebude jednoduché se nad ni opět dostat.

Článek byl přeložen ze slovenského originálu, který najdete zde.

Euforie táhne trh směrem nahoru

Co se týká ostatních kryptoměn, celková trhová kapitalizace za poslední dva týdny klesla o téměř 400 miliard dolarů. Dnes se však část zdrojů nalila zpět.

Slušné zisky zaznamenali hlavně Ripple (+45%), NEO (+32%), NEM (+30%) a Stellar (+39%). Za zmínku stojí také TRON, který včera klesnul na necelé čtyři centy. Dnes se už obchoduje za téměř deset centů.

Kryptoměny jako Stratis a Waves se dostávají na původní hodnoty před korekcí. QTUM ale zatím nezopakovalo rallye z minulého týdne a momentálně se drží v okolí 40 $. To je pořádný propad oproti historickému maximu 100 $.

Na trhu očividně převládá euforie. Média sice s radostí předpovídala konec Bitcoinu a všech kryptoměn, trh se však vzpamatovává. Dejme si ale pozor na emoce. FOMO efekt je velmi nebezpečná věc. Ještě stále hrozí další korekce a nové hledání dna.

Bull-trap?

Trh víceméně kopíruje pohyby Bitcoinu. Nyní stoupá, takže vše letí nahoru. V noci jsme však už narazili na strop. Na burze GDAX je v okolí 12.000 $ obrovský paywall. Ostatní směnárny jsou na tom podobně.

gdax-depth-chart-BTC-USD-paywall

Bitcoin poslední měsíc chránil silný support na 11.500 $. Teď se však nacházíme pod ním a změnil se na rezistenci. Trh je jistě vyčerpaný a velcí hráči chtějí nakoupit za současné ceny, než se vydáme do stratosféry.

Vůbec bych se nedivil, pokud by se krátkodobý trend otočil a znovu bychom otestovali devět tisíc dolarů. Pamatujme i na černý den – 24.1. V minulosti byl tento datum poznamenaný ukázkovými krachy.

Zbytečně tedy příliš neriskujte. Nechceme samozřejmě malovat čerta na zeď, ale další propad je více než možný. Při obchodování nezapomínejte na stoploss. Pokud dlouhodobě HODLujete, současné výkyvy vám mohou být ukradené. Jedině že byste ještě chtěli něco dokoupit. V tom případě číhejte na vhodný okamžik.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img