Microsoft Bing zablokuje ročně až 5 miliónů krypto reklam

0

Vyhledávací nástroj společnosti Microsoft Bing v loňském roce údajně zablokoval více než 5 miliónů reklam souvisejících s kryptoměnami. Důvodem má být ochrana uživatelů před podvodníky.

Podle společnosti Bing se v roce 2018 zdvojnásobily „špatné účty“, přičemž hlavní problémy, s nimiž se společnost musela potýkat, byly nejen kryptoměny ale i zbraně apod. Celkově Bing v loňském roce pozastavil „téměř 200 000 reklamních účtů“ a odstranil 900 milionů reklam ze své platformy.

Vypnutí reklam za účelem ochrany spotřebitelů

Jak bylo řečeno, společnost Bing v květnu zakázala reklamy související s kryptoměnami v a v rámci této „antikampaně“ tvrdila, že byla vytvořena za účelem ochrany uživatelů před podvodníky.

„Abychom ochránili naše uživatele před rizikem, rozhodli jsme se zakázat reklamu na kryptoměny, produkty související s kryptoměnami a neregulované binární opce. Reklamy Bing Ads zohlední tuto změnu na celém světě v červnu.“ – jak znělo prohlášení.

Tímto krokem se digitální měny připojily do rodiny dalších sporných produktů a služeb, které Microsoft vykázal z jeho platformy. Patří mezi ně Ponzi a pyramidová schémata a zmíněné technické podvody třetích stran.

Nenechte si ujít: Nejznámější Ponzi schémata historie

Google a Facebook nějaké reklamy již pouští

Bing zakázal reklamy související s kryptoměnami stejně jako dříve Google nebo Facebook. Tyto dvě firmy ale již od úplného zákazu ustoupily a začaly spouštět reklamy související s kryptoměnami hned několika společnostem.

Různá krypto sdružení totiž vyhrožovala těmto gigantům soudními spory a tvrdila, že se jedná o „kartelovou dohodou“ proti kryptoměnám, a to ve snaze o manipulaci trhu.

Doufejme tedy, že i Bing brzy povolí reklamy alespoň ověřeným firmám a nebude je stavět na úroveň propagace zbraní a jiných hrůz. Přeci jen to vypovídá o vyhledávacích společnostech jedno. Totiž ten fakt, že nebyly schopny podvodné reklamy odfiltrovat, tak jednoduše vypnuli vše. Bing je ale opět tak trochu pozadu…

Plošný zákaz reklam na kryptoměny – jak propagovat ICO

Zdroj:
cryptoglobe.com

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na