Mastercard oznámil úspěšné výsledky s CBDC

5
(2)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Platební gigant Mastercard podle oficiálních zpráv nedávno úspěšně dokončil zkušební provoz, ve kterém propojil různé blockchainy s digitální měnou vydanou centrální bankou (CBDC).

Mastercard oznamuje výsledky s CBDC

Společnost Mastercard ve svém oficiálním blogovém příspěvku uvedla, že test provedli ve spolupráci s australskou centrální bankou Reserve Bank of Australia (RBA), Digital Finance Cooperative Research Centre CBDC, Cuscal a Mintable. Test ukázal, že CBDC má potenciál v kombinaci s nezaměnitelnými tokeny (NFT) na síti Ethereum.

Během testování umožnilo uživatelům Mastercard s CBDC zakoupit NFT na síti Ethereum. Během testu byla část CBDC uzamčena na pilotní platformě CBDC RBA a vytvořena odpovídající část tzv. pilotních tokenů CBDC na Ethereu. Transakce byla omezena na peněženky a smart kontrakty NFT tržiště, které byly předem schváleny na této platformě. Tato úspěšně provedená transakce zdůraznila, že platforma umí implementovat kontrolní mechanismy na veřejných blockchainech a tak minimalizovat rizika a zvýšit bezpečnost.

Mastercard využívá Multi Token Network, který byl představen v červnu 2023. Systém propojuje platební technologie s blockchainem. Cílem spolupráce mezi Mastercard a jeho partnery je usnadnit spojení digitálních měn vydaných centrální bankou a NFT. To by mohlo snížit podvody, zajistit integritu záznamů a otevřít nové možnosti obchodu.

Zack Burcks, generální ředitel a zakladatel společnosti Mintable, vyjádřil své nadšení z této spolupráce a ve svém prohlášení sdělil:

Společně s Mastercard jsme identifikovali případ, kdy lze snadno propojit digitální měny a NFT. To může eliminovat podvody a krádeže, zastavit ztrátu dokumentace a záznamů a otevřít nové možnosti obchodu.

RBA již dříve zdůraznila potenciální výhody australského dolaru jako CBDC. A to včetně možnosti vytváření komplexních platebních dohod a podpory inovací ve finančním sektoru.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 26 741 USD dle KMC. Cena ETH se nachází na hodnotě 1 542 USD.

Závěr

Jaký je váš názor na digitální měny vydané centrální bankou? Podělte se s námi o svůj názor do komentářů nebo na naše sociální sítě. Svůj názor můžete sdílet i na našem oficiálním Discord serveru KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čeká mimo jiné další zajímavý obsah. Kompletní zprávu společnosti Mastercard naleznete pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Zdroje:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Jan H.

Kamosi jak hrom jsou Jerry a…. master card a centralni banka 😀

spot_img