Manažeři V Global za mřížemi kvůli podvodu

0
(0)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Šest manažerů společnosti V Global zapojených do jihokorejského podvodu s kryptoměnami v hodnotě 1,5 miliardy dolarů (2 biliony wonů) dostalo tresty odnětí svobody až na osm let. 

Společnost V Global fungovala mezi červencem 2020 a dubnem 2021 a přilákala přibližně 50 000 investorů slibováním 300% návratnosti spolu se značnými platbami za doporučení nových zákazníků.

Podle překladu zpráv z 26. prosince jihokorejských médií, jako je Economist.co.kr, dostali dva vysoce postavení ředitelé, jmenovaní Mr. Yang a Mr. Oh, osm let a tři roky za podvody na investorech.

Další čtyři nejmenovaní exekutoři dostali tříleté tresty a pětiletou podmínku.

Tři z nich však ještě nebyli zadrženi, protože tvrdili, že jsou nevinní a mají právo se u soudu bránit.

Soudní řízení

Obžalovaní věřili pouze řídícímu týmu V Global, vyhýbali se odpovědnosti, a jakmile začalo vyšetřování, zničili důkazy a zasahovali do vyšetřování.

Řekl soudce z 12. trestního oddělení okresního soudu v Suwonu.

Soudce však údajně poskytl obžalovaným určitou shovívavost, protože skutečný objem podvodů a počet dotčených investorů byl nižší, než se v loňském roce původně předpokládalo.

Pozdější důkazy ukázaly, že přibližně 10 000 investorů skutečně vydělalo z V Global prostřednictvím plateb z multilevelových marketingových pobídek, jako jsou bonusy za nábor zákazníků. Mnozí prý poté reinvestovali tyto zisky zpět do platformy, než byla uzavřena.

Již v červnu loňského roku se tvrdilo, že firma vyplatila své bonusy za doporučení zákazníků, údajně v hodnotě 1 000 $ ročně stávajícím investorům prostřednictvím přílivu kapitálu od nových uživatelů způsobem podobným Ponziho schématu.

Závěr

Nejedná se o první soudní řízení kvůli společnosti V Global. Již v únoru tohoto roku byl odsouzen generální ředitel, známý jako pan Lee, k 22 letům vězení. Celkem tak zatím zákon stíhá sedm osob.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img