Jižní Korea plánuje v červnu zřídit úřad pro dohled nad virtuálními aktivy a kryptoměnami

5
(1)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Podle NewsPim bude již v červnu spuštěn Výbor pro digitální aktiva, který bude sloužit jako dohledový a kontrolní orgán pro virtuální aktiva, zejména kryptoměny. Očekává se, že výbor bude zodpovědný za přípravu politiky a dohled nad odvětvím virtuálních aktiv až do přijetí rámcového zákona o digitálních aktivech a zřízení specializované organizace v rámci vlády.

Rozhodnutí narychlo kvůli krachu terry

Na základě slov korejského úředníka citovaných agenturou NewsPim dojde ke spuštění činnosti Výboru pro digitální aktiva krátce po inauguraci nového předsedy Komise pro finanční služby již v posledním červnovém týdnu.

Rozhodnutí o spuštění Výboru pro digitální aktiva bylo učiněno narychlo, protože krach terry (LUNA) zvýšil potřebu spolehlivého orgánu, který by zastupoval odvětví virtuálních aktiv. Očekává se, že sjednocením jihokorejského systému příslušných ministerstev do jednoho státního orgánu vláda minimalizuje zmatek na trhu a posílí politické úsilí.

Výbor pro digitální aktiva plánuje připravit tržní směrnice, jako jsou kritéria pro přezkum kotace, určení významných položek, monitorování nekalého obchodu, systém zveřejňování informací a opatření na ochranu investorů. Kromě toho pět hlavních korejských burz, včetně Upbit, Bithumb, Coinone, Korbit a Gopax, vytvoří společný poradní orgán výše zmíněného výboru, aby zabránily druhému incidentu LUNA a reflektovaly vlastní názor.

Jižní Korea: Ochrana investorů je na prvním místě

Požadavek na zřízení specializované organizace pro virtuální aktiva se v Jižní Koreji objevuje neustále. Rozšíření trhu s virtuálními aktivy si totiž vyžádalo ochranu investorů do kryptoměn na úrovni investorů do akcií.

Hwang Seok-jin, profesor na Dongguk’s Graduate School of International Affairs & Information Security a člen zvláštního výboru pro virtuální aktiva, uvedl:

“Na konci loňského roku činila denní částka transakcí s virtuálními aktivy 11,3 bilionu wonů, což je podobné průměru denních transakcí na burze KOSDAQ, ale kvůli neexistenci systému neexistuje žádná ochrana investorů. Měli bychom zřídit vládní oddělení na ochranu investorů do digitálních aktiv na úrovni ochrany investorů do akcií.”

Závěr

Opravdu to vypadá, že urychlená regulace kryptoměn a stablecoinů bude po krachu terry následovat, zaštítěná známkou ochrany investorů. Jaký je váš názor? Je taková ochrana potřeba? Přidejte se také na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Zdroju.today
Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img