[Odpolední zprávy] • Ruský úředník vyzývá k regulaci těžby kryptoměn • a další články

0
(0)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Cena bitcoinu si za posledních 24 hodin připsala dalších 3,3 % a obchoduje se za přibližně 31 600 USD. Jedná se o nejvyšší cenu BTC od 11. května – přesně před masivním propadem trhu, který následoval po kolapsu celého ekosystému Terra.

Dominance bitcoinu, metrika, která poměřuje jeho podíl vzhledem k podílu celého trhu, se za posledních 24 hodin víceméně nezměnila. To naznačuje, že primární kryptoměna a trh altcoinů se pohybovaly ruku v ruce.

Nejdominantnějším altcoinem z první desítky za posledních několik dní bylo bezpochyby cardano. Cena ADA se za tři dny vyšplhala o více než 50 % a jen za posledních 24 hodin vzrostla o téměř 30 %. [1]

Technická analýza: BTC/USD – První slušné denní close, signál k růstu?

Kryptoměny

Bitcoinová velryba vstupuje do režimu masivní akumulace BTC uprostřed krypto odrazů

Nejbohatší velryba na světě přidává s oživením trhu další kusy tohoto vlajkového kryptoaktiva. Peněženka za posledních sedm dní přidala 806 BTC a cena bitcoinu se nyní pohybuje nad 31 000 USD. Peněženka drží největší počet bitcoinů po kryptoburzách Binance a Bitfinex.

Podle údajů z platformy pro sledování kryptoměn BitInfoCharts provedla velryba následující nákupy:

BTC v hodnotě 2,47 milionu dolarů dne 27. května, dne 26. května 481 BTC v hodnotě 14,15 milionu USD, dne 25. května 77 BTC v hodnotě 2,28 milionu dolarů a dne 24. května 162 BTC v hodnotě 4,72 milionu USD.

Celkově tato masivní velryba utratila více než 23,6 milionu dolarů při akumulaci 806 BTC. V době psaní tohoto článku má takto přikoupená zásoba BTC hodnotu více než 25,4 milionu dolarů. [2a]

Zakladatel shiba inu zmizel ze sociálních médií – odešel „bez oznámení“

Komunita shiba inu si klade otázku, co mohlo přimět Ryoshiho, zakladatele jednoho z nejpopulárnějších memecoinů, aby v pondělí smazal všechny své tweety a příspěvky.

Pseudonymní zakladatel odstranil všechny blogy týkající se shiba inu, včetně původní verze „All Hail the Shiba“. Všechny čtyři blogy SHIB byly odstraněny z platformy Medium a na stránce se nyní zobrazuje následující zpráva: „410. Uživatel deaktivoval nebo smazal svůj účet.“

Z pohledu komunity SHIB neměl náhlý odchod zakladatele na cenu mince SHIB žádný vliv. V současné době mince podle údajů společnosti CoinMarketCap vzrostla o téměř 6 %. [2b]

Banky, burzy, firmy

DraftKings představuje plán přijímat kryptoplatby v budoucnu

DraftKings, veřejně kótovaná společnost zabývající se fantasy sporty a sportovním sázením, vsadila na kryptoměny. V posledním roce zejména na NFT.

DraftKings v červenci představila tržiště NFT, které je jediným místem, kde lze nalézt NFT z platformy Autograph Toma Bradyho. NFT CryptoPunk byl také rozdán jako výhra ve fantasy hře a tři spoluzakladatelé společnosti si také v červnu oblékli trička CryptoPunk, aby zazvonili na zahajovací zvonek burzy Nasdaq.

Podle generálního ředitele DraftKings Jasona Robinse je velmi pravděpodobné, že přijetí kryptoměny jako platidla pro fantasy sporty a sázení bude další na pořadu dne. Necelý rok po spuštění tržiště NFT je společnost DraftKings připravena poskytnout možnost sázení a platby v bitcoinech. Díky této nové funkci budou moci uživatelé sázet na hry pomocí bitcoinů. Pomocí bitcoinů budou moci v aplikaci také provádět platby. [3a]

CBDC, Regulace

Čína plánuje vypustit digitální jüany, aby podpořila ekonomiku zasaženou pandemií

Čínské město Šen-čen se rozhodlo pomocí loterijního programu rozeslat 30 milionů digitálních čínských jüanů (e-CNY) v červených obálkách. Tento krok bude zaveden s cílem oživit spotřebitelské výdaje uprostřed pandemií zasažené ekonomiky.

Tento výsadek bude směřovat k místním obyvatelům ve snaze oživit ekonomické podmínky, které byly postiženy výlukou. Na uskutečnění výsadku pracuje několik bank spolu se společným úsilím Městského úřadu pro obchod v Šen-čenu.

Výsadek bude probíhat jak online, tak offline. Celková částka v těchto obálkách údajně činí 4,5 milionu dolarů. K airdropu byly připojeny pokyny. Podle těchto pokynů se uživatelé musí přihlásit do aplikace Meituan. Po přihlášení se uživatelé musí přihlásit k pobídce a teprve poté budou mít přístup k získání odměn e-CNY, které jsou součástí losování. [4a]

Ruský úředník vyzývá k regulaci těžby kryptoměn

Náměstek ruského ministra průmyslu a obchodu Vasilij Špak vyzval k regulaci těžby kryptoměn, protože toto odvětví se příliš rozrostlo, než aby se dalo ignorovat, informovala v pátek agentura Interfax.

Špak uvedl, že těžba kryptoměn zabírá více než 2 % celkové spotřeby elektrické energie v zemi, což podle zprávy překonává spotřebu elektřiny v zemědělském sektoru.

Těžba kryptoměn se v současné době nachází v šedé zóně, aniž by byla zdaněna, uvedl Špak. Je však třeba, aby toto odvětví bylo uznáno a regulováno jako průmyslová činnost, dodal. [4b]

Indie dokončí konzultační dokument o kryptoměnách s MMF a Světovou bankou

Indický ministr hospodářství Ajay Seth v pondělí uvedl, že konzultační dokument o kryptoměnách je v závěrečné fázi před předložením federální vládě.

V projevu během akce „ICONIC Week“, kterou v zemi pořádalo ministerstvo práce a zaměstnanosti, Seth uvedl, že Mezinárodní měnový fond a Světová banka spolu s domácími zúčastněnými stranami poskytly k dokumentu své podněty.

Zatímco přesné podrobnosti dokumentu nebyly zveřejněny, Seth dodal, že jeho země bude pravděpodobně usilovat o posílení závazku Indie k „nějakému druhu globální regulace“ v oblasti kryptografických technologií, uvedl Asian News International. [4c]


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: