31.05.22 Analýza BTC/USD – První slušné denní close, signál k růstu?

4.8
(8)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Bitcoin (BTC) má po dlouhé době první příznivé denní close. Respektive příznivou podobu denní svíce, která je impulsního charakteru. Jak jsem upozorňoval ve včerejší textové analýze a nedělní video analýze, pro nás bylo nesmírně důležité, abychom se dostali minimálně nad 31 500 USD. Leč ideální je mít nějakou rezervu a dostat se zhruba nad 32 000 USD.

A mít zde logicky měsíční zavírací cenu. Jak jsem se nechal slyšet, měsíční close rozhodne nejspíš o tom, jak bude vypadat následujících pár týdnů. Respektive je nutné, aby měsíční svíce měla close na cca 32 000 USD. Ale čím výš, tím logicky lépe. Když by měsíční svíce skončila třeba nad 33 000 USD, věřil bych, že bitcoin dokáže povyrůst mnohem výš, než je pouze těch 37 000 USD. Hrozně rád bych totiž viděl otestování 20měsíčního klouzavého průměru, který je na cca 41 000 USD, což je od toho tržního lokálního dna asi více jak 50% zhodnocení.

Fed zasedání – Jak na správnou interpretaci? (Fed Watch)

Aktuální situace na 1D BTC/USD

Jak bylo zmíněno v úvodu, bitcoin dokázal velmi pěkně zavřít pondělní svíci. To je pro nás hrozně důležité, protože trh tím dal najevo, že reaguje na signály, které jsme si rozebrali posledně. Pondělní svíce je impulsní a má vcelku uspokojivé objemy. Není to nic výjimečného, ale mělo by to stačit.

BTC

Nyní si dovolím tvrdit, že je hodně důležité sledovat i nižší časové rámce jako je hodinovka a ještě nižší. Aby měl člověk mnohem lepší přehled, co se na trhu vlastně děje. Bitcoin nabral solidní setrvačnost, ale nižší časové rámce jsou v těchto chvílích již krapet přepálené. Čili teprve nyní se rozhoduje o tom, zda budou býci ochotni i nadále riskovat a pushovat to výš.

Indikátory

Denní indikátor RSI je vůbec nejvýš za předešlých mnoho týdnů. Konkrétně od počátku dubna. Což lze též brát jako pozitivní signál k růstu. Nicméně pořád jsou hodnoty pouze v polovině. Čili je to de facto neutrální, ale nemůžeme trhu upřít to započaté momentum. Respektive bitcoin vyvinul vskutku nemalou iniciativu. Na indikátoru MACD je situace podobná.

RSI

Závěrem

Sečteno, podtrženo, mně se současná tržní situace líbí. Je to ale vážně na hraně a pokud si býci neudrží dosavadní iniciativu, je to v háji a půjdeme minimálně otestovat lokální tržní minimum z 12. května, které je na S/R levelu 26 500 USD.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 8

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
33 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Chudy obcan

Vubec bych se nebal dalsiho propadu. Na muj vkus neocekavana tahla svicka ktera do patku vyhori. Rsi se trochu srovna s bocnim pohybem. Cekam zamitnuti od spodniho okraje trendovky.

Ladislav

Pravděpodobně máte pravdu.

https://www.tradingview.com/x/v6oeoZWL

FC Slaboj Višněhrad

Hezký obrázek, ale i tak mi chytání padajících nožů přijde bezpečnější než dobíhání rozjíždějících se vlaků :-D. A jak se říká, chceš dojít na 18k, musíš predikovat 6k…

Ladislav

Nemyslím si to.

Lhts
Hodnocení článku :
     

To: Vojtěch Měl jste zadaný příkaz ? Na Lune amplituda skoro 2000 procent 🤑, change 6mil. Procent 🙄

Poslední editace 1 rok před přes Lhts
Lhts

Tak to se omlouvám poslal mi to kamarád a pořádně jsem si to nezkontroloval. Věděl jsem že se novy coin bude jmenovat po staré Lune ale nevšiml jsem si delistingu. ( je tam časový gap) P.S. Každopádně vydělat 66mil. Dolaru při investici 1tis. Dolaru by byl Dobry obchod 🙂 IMHO Kolik lidí se na to nachytá ? další podraz zakladatele Luny ve spolupráci s burzami.

Poslední editace 1 rok před přes Lhts
Vojtech

Ne, kdepak, přijmul jsem pokorně ztrátu a do “nové” Luny jsem už nešel. I když to vyloženě vybízelo díky tomu zpoždění listingu na Binance proti např. KuCoinu či Gate.io, kde též občas obchodují – svrbela mě ruka nakoupit si tam za 6$/kus a pak hned dnes z rána poslat na Binance a během první sotva minuty prodat dokud je svíce žhavá 😃 Ale ne, za ty nervy mi to nestalo. No a v airdropu mi vzhledem k tomu, že jsem nastoupil až “post attack” přistálo … co ani nestojí za řeč 🙄😃 Každopádně dobrá lekce do budoucna🙏😑

Lhts
Hodnocení článku :
     

Kdo je milionář ? 😀

Jan

A ?

Poslední editace 1 rok před přes Jan
LHTS

Co tim “A” prosim myslite? “A” je bud spojka nebo ironicka narazka.

Lhts

B je správně. Je to smíchaný graf staré a nové Luny.

Vojtech

Jj, původní Luna je teď LUNC (Luna Classic), ten nový fork je Luna. Ano, míchat to do jednoho grafu je čiré zmrdstvo ze strany starýho Changpenga a zadělat na to záměrnou záminkou – že novému coinu dám jméno starého coinu a staremu coinu dám jméno nové – je pro změnu zmrdstvo od mladyho Do Kwona. Kitajskij i koriejskij “dengovyj korabl”, idi na chuj🖕🖕😉

Poslední editace 1 rok před přes Vojtech
Vojtech
Hodnocení článku :
     

Co se TA na Btc týče, mně generuje podobné závěry – v případě měsíční Close nad cca 32k bychom mohli růst … snad aspoň pár dní 🙂 Ale dojem mi vyloženě kazí objemy – na hodinovém grafu to působí, jako by to včera během pouhých 2 hodin záměrně nakopla nějaká silnější entita zkoušejíc reakci trhu, která je zatím evidentně dost vlažná. Vyloženě do očí bije dnešní liknavost trhu na spx a ndq – po takových krásných impulsních svících z pátku taková zjevná váhavost🤔 Do toho EU dnes schválila embargo na cca 2/3 dovozu ruské ropy, což by mohlo brzy vytlačit cenu ropy dál hore, tedy tu máme další fud pro trhy, poněvadž … inflace. Mám z toho celkově dojem, že se blížíme k panic sellu. Budu teď víc hlídat VIX. 10.6. (myslím) mají být zveřejněny zas CPI data v US. No nic, napoví jistě dnešní close. Každopádně i v případě 32k+ budu mířit na 34,9k a současně prodávat i alty, na kterých mám zatím aspoň nějaký zisk až drobnou ztrátu. Čekám brzkou podjebávku…

Jan

Vrtá mi hlavou tady na této skupině, proč si cca 90% diskutujících neustále přeje, aby BTC klesal. To bude asi nějaký mindrák, kterému moc nerozumím. Já si naopak přeji, aby pořád stoupal. Nakupoval jsem před pár lety za cca $600, tak mi to vyhovuje 🙂

LHTS

Jsme na tom dost podobne 🙂 (rust BTC, “nakup”). Moc se ale vsem, kteri nevstupovali na trh “za nula”, nedivim. Ta promarnena prilezitost nakoupit za 3000 dolaru v 3/2020 (nedavno) nebo drive musi hodne mrzet.

Bart

Pokud bude pořád stoupat, bude to ve finále znamenat jeho konec. A to nejen jako měny. Šance na nějakou další adopci máme pouze pokud bude levný.

Jinak to není o přani, ale o vnímání reality. 😀.

Bart

Stejne tak je tvá promarnena příležitost, nedavna možnost prodat za 65tis. Teď už je jen za 31. Přišel jsi o 50% zisku a může přijít další pokles. To tě naštve?

LHTS

Asi to bude urcene mne. Jde preci o odhad trhu / trendu. Ano v tomto kontextu mne to stve (spatne jsem cetl trh a nesel sell all v 67tis.) Ale jsem uplne v pohode, prodaval jsem 50 procent kapitalu kolem 47tis. a proste vydelam mene. Navic obchoduji pary ETH/BNB, BTC pary atd. IMHO s tou adopci BTC bych to videl presne naopak. Cim vyssi bude cena, tim se bude o BTC vice mluvit (proste i ve Slunicku a Meteridousce se o BTC – blockchain ctenari dozvedi). Navic cena BTC je pouze nejaky pomer k fiatovemu svetu. Pokud bude dochazet k masivni adopci, lide budou zadat cast (celou) vyplatu v BTC.

Poslední editace 1 rok před přes LHTS
Bart

Masivní adopce už možná nastala. Krypto ma udajne kazdy desaty clovek Spousta lidi prodela a trh nadobro opustí. Netuším, kde by se měli brát furt další a další lidi, co budou takto draho kupovat.

LHTS

Ti lide musi pochopit jak to funguje, pak neprodelaji. Musi se stat “hodlery” – dlouhodobymi investory. Kdyz spravne investujete do akcii, tak horizont by take mel byt 10-15 let.

Jan

Tak já si prodáván postupně, když potřebuju peníze třeba na Lambo a tak. Kdybych se měl řídit tvým přístupem, tak už bych musel dávno prodat, když byl BTC třeba 6000 nebo 20000. Proč bych to ale dělal, že?

Bart

Brzo a dávno je relativní pojem :). Možná lépe kdybys prodal za 20tis pokud přijde propad na 10 nebo 5 tis. Vydělat se dá totiz jen nákupem a prodejem. Dokud držíš, tak je aktuální hodnota celkem burt. Ale chápu, že to nechápeš. Spousta lidí to má tak, že věří, že držení automaticky znamená zbohatnout. To samozřejmě není možné, každý růst musí někdo zaplatit.

Rob

Sázím ještě na propad. A proč? Protože to stále není vyloučeno (jestli vůbec někdy je), ale hlavně proto, že i Jarda už začíná být opatrně pozitivní. To rozhodně není nic proti. Jarda dělá skvělé analýzy. Jenže Bitcoin se obvykle otočí až po propadu, který nikdo nečekal a po kterém se každému protočí panenky. Opravdu každému. Toto každopádně není predikce – jen dojem. Jinak co se týče predikce, tvrdil bych, že BTC nepůjde už nikdy pod $6’000. Uvidíme, zda mé odvážné tvrzení obstojí. 🙂

Fantom

Také počítám s propadem. Psal jsem to již dříve – růst tak na 32k +/- a potom pád k 25k. Opakuje se to neustále. Můj tip je že můžeme jít i pod 10k na 8-9k reálně třeba příští rok, podle toho jak rychle nebo pomalu se bude klesat. Skutečný “beton” je podle grafu až cca 3k, ale vzhledem k tomu, že trh je už větší a vyspělejší tak by mohla být hodnota tak 2x větší a to je zhruba oněch 6k 🙂

Mám technický dotaz Robe, ať už přímo na Vás nebo na kohokoli jiného. Psal jsem to už několikrát a nikdy jsem od nikoho nedostal konkrétní odpověď, ale ani nástin řešení. Uznávám Vaše technické znalosti bitcoinu. Dovolil jsem si níže dotaz zkopírovat z diskuse k jinému článku. Díky.

Bitcoin by mohl být obětí svého vlastního úspěchu. Jedná se o to, že byl navržen jako platební síť, kdy má v dlouhém časovém horizontu poplatek z transakcí nahradit vytěžené bloky jakožto odměnu pro těžaře za udržování provozu blokchainu. Není to něco co by mohlo ohrozit BTC v několika následujících letech, ale ve vzdálenější budoucnosti po několika dalších halvingách už ano. Jde o to, že lidé budou raději bitcoin držet než jím platit – budou doufat v růst ceny s ohledem na jeho limitní množství. Problém je, že když téměř nikdo nebude bitcoinem platit (nebudou dostatečné odměny z transakčních poplatků pro těžaře) a každé 4 roky se odměna těžařům sníží na polovinu tak by se musela cena BTC stále cca zdvojnásobovat a to trh už dlouhodobě nebude akceptovat – tolik nových kupujících aby takhle vyhnali cenu nových vytěžených coinů už nebude. Stejně tak nejde předpokládat pokles ceny energie nebo růst efektivity těžařů v takové míře aby ve 4-letých cyklech bylo dosaženo takového snižování nákladů. Potom by hrozilo, že těžaři budou BTC opouštět, hasrate se snižovat stejně jako míra zabezpečení sítě. Již jsem několikrát na tento problém upozorňoval, ale zatím mi nikdo bohužel nebyl schopen ani načrtnout, jak by mohlo v budoucnu vypadat řešení.
Rád bych se na Vás jakožto na technicky fundovaného diskutéra s tímto dotazem obrátil. V minulosti zde již byl pokus o zvětšení bloku v BTC, ale víme jak to dopadlo – fork na BCH. BCH nedokázal BTC nahradit a u BTC problém zůstává. LN nebo obecně jiná vrstva si myslím nepomůže, protože poplatky v dostatečné míře pro těžaře nepřinese, navíc LN již není ani decentralizovaný. Byl bych velice rád kdyby někdo nastíníl možné budoucí řešení a tím rozptýlil mé obavy o dlouhodobou budoucnost BTC, ale zatím se to nikomu bohužel nepodařilo.

Lhts

Uz jsem Vam psal, staci trocha matematiky. Vemte si současný počet transakci napr. u Visy a vynasobte nějakým poplatkem za transakci. To bude příjem “tezaru” / overovatelu. Musi se ale adekvátně zvětšit velikost bloku nebo najít jiné technické řešení větší propustnosti sítě. V praxi ale také muze nastat situace ze bude většina transakci na LN síti na druhé vrstvě tu moc neznám.

Fantom

To je přesně to co se asi nepovede. Zvětšení velikosti bloku komunita nepřijala – pokus byl zamítnut – viz celý příběh s BCH – nový fork. Velikost se zvětšila u BCH (to měl být nový bitcoin) , a BTC zůstal stejný se stejným problémem. LN je centralizovaný a poplatky tak nepatrné že odměny těžařům nenahradí. A hlavně všichni budou syslit a nikdo nebude platit. Problém spekulace na vyšší budoucí cenu. Řešení nabízí XMR – “tail emission”, ale to je jistě také nepřijatelné – nebyl by omezený počet coinů. Bitcoinu hrozí smrt díky rigidní komunitě 🙁
Ještě dodám že v té troše matematiky násobíte dvě “limitní nuly”, tedy nepatrné poplatky (nezbytnost u mikrotransakcí) a minimum transakcí – hlavně z/na vlastní walletky/burzy. Kdo by platil BTC když očekává růst ceny. Raději nejdříve utratí fiat a BTC až když už fiat mít nebude.

Poslední editace 1 rok před přes Fantom
Pixxel

Myslím si, že BTC zabijou časem ty jeho nutné nástavby. Bez nich bude BTC celosvětově nepoužitelný pro transakce. Maximálně bude fungovat jako digitální zlato. Osobně více věřím BCH co se týče plateb bo sám o sobě je relativně rychlý a navíc teď rozjíždí sidechain smartBCH, který rozšíří možnosti do více oblastí.

Fantom

To je právě ten problém, že jako digitální zlato fungovat nemůže protože když se s ním nebude platit, tak se časem (další halvingy) síť zhroutí. Normální zlato můžete zakopat do země a když ho nikdo nesebere tak tam vydrží staletí a nic se mu nestane. Když si všichni své mince jako “digitální zlaťáky” schovají do trezoru a nikdo nebude platit, tak se síť zhroutí a BTC v trezoru bude bezcenný.
BCH je pro platby vhodnější, ale to i jiné coiny a hlavně za BCH stojí skupina nepříliš důvěryhodných lidí s Rogerem Verem v čele. 🙁
Díky za reakci a za info o BCH.

Rob

Děkuji za odpověď, Fantome!

Já jsem optimista, tak dávám dno nad $6’000 (ale věřím, že by mohl jít pod deset). Je to samozřejmě sázka do loterie. Na takových cenách bude situace na těžbě extrémní. Vycházím samozřejmě z toho, že se Bitcoin nedostane do fáze spirály smrti, protože s takovou se může stát opravdu cokoliv. Tak schválně komu to vyjde. 🙂

Jinak k vašemu dotazu: Předně chci poděkovat za důvěru. Víte, já si myslím, že alfou a omegou je adaptace kryptoměn za jiným účelem, než za vidinou zisku. Je nutné, aby převážil benefit globálních digitálních plateb a digitálního vlastnictví bez zprostředkovatelů oproti benefitům možného zbohatnutí. Krypto nutně totiž musí dojít do fáze, kdy se růst definitivně zastaví. Otázkou je kde, ale v podstatě záleží na počtu obyvatel, ochotných zajišťovat kapitalizaci. Dokonce jsem o tom kdysi dávno v diskusi Kryptomagazínu debatoval. Růst Bitcoinu ovlivňuje plno faktorů a jedním z nejdůležitějších pro udržení hodnoty je popularita. Jsme v situaci, kde kromě Bitcoinu soutěži o přízeň ještě cca 15000 dalších digitálních mincí a dobrá investice je vždy do něčeho, co lidstvo bude potřebovat.

Pokud jde o ověřování bloků po vytěžení “všech” mincí, je zde stále ještě výdělek ve formě transakčních poplatků. Aby těžaři zůstávali v zisku, bude nutné ještě hodně zvednout cenu BTC oproti ceně za elektřinu, snížit jejich počet nebo zlepšit efektivitu, jak píšete. Snížení počtu těžařů (protože se to vyplatí jen málokomu) ale zároveň znamená snížené zabezpečení sítě. Vše jde ruku v ruce a já opravdu netuším, co se může stát, Fantome. Možná teď nedostanete ode mně uspokojivou odpověď, ale myslím, že se nepletu, když prohlásím, že budoucnost Bitcoinu není nijak zaručena. Tím neříkám, že nutně není. Jen nechci lhát. Na druhou stranu Bitcoin velmi zajímavé balancuje a vždy nakonec dojde do bodu, kdy se těžba někomu vyplatí. Bez ohledu na cenu Bitcoinu. A pokud to tak je, Bitcoin není mrtev.

Bitcoin není akcie, která čistě teoreticky může neustále růst, protože se může opírat neustále o nové fundamenty a přínos. Bitcoinu je omezené množství a má jasně definovaný účel, který se nijak nemění. Lidí na zeměkouli, kteří mohou nakupovat Bitcoin, jakožto služeb a produktů, je také omezené množství. Proto si myslím, že Bitcoin má potenciál růstu jen při adopci, čehož může využít současná generace. Jeho vnitřní hodnota má tímto jasně stanovený limit. Ovšem ani zdaleka není pravdou, že žádnou vnitřní hodnotu nemá. Jistě jednou narazí na hranici své hodnoty, kterou už nepřekročí. Otázkou je jen “kdy”. Má ale jednu úžasnou vlastnost: Je stále funkční. A to je podle mě důvodem toho, proč se u něj pravidelně zvedá vlna zájmu, i když byl už tolikrát v úpadku.

Vaše obavy jsem nejspíš nerozptýlil ani já… Ale zato však přeji krásný den! 🙂

Fantom

Díky Robe za rozsáhlou reakci. Myslím, že jste velmi dobře popsal očekávanou budoucnost bitcoinu. Pravda, moje obavy z budoucnosti BTC jste nerozptýlil, ale nevadí 🙂 Ono to asi opravdu nejde – řešení nikdo nemá/je pro komunitu nepřijatelné. Já opravdu věřím v budoucnost kryptoměn, jinak bych ostatně ani nečetl články zde na serveru a nepřispíval tu do diskusí. Snažím se ale odhadnout jaká ta budocnost bude a jaké kryptoměny budou úspěšné. Nemyslím si, že by bitcoin v blízké budoucnosti čelil existenčním problémům, ale ten problém bitcoin nakonec dožene a díky jeho komunitě způsobí i konec jeho nadvlády. Jeho roli přeberou jiné coiny. Já se snažím odhadnout které 🙂
Zatím ale má i v mém budoucím portfoliu své místo a to zejména vzhledem k tomu že se s ním dá obchodovat v páru se všemi alty. Co se týče adopce krypta jakožto platebního instrumentu a nikoliv pouze spekulace jsem docela skeptický. Jsme úplně na začátku, i když je tu asi pokrok oproti dřívějším letům, ale bude to trvat asi ještě hodně dlouho. Ještě jednou díky a přeji krásný večer. 🙂

Rob

Děkuji, Fantome. Vidíme to podobně až stejně, tedy kromě toho střednědobého cenového dna Bitcoinu. 3k… Je fakt, že bych čuměl, takže nemožné to není. Což o to Bitcoin, ale hezký dny jsou základ. 🙂 Mně poslední dobou fascinuje myšlenka kvantové měny. Taková, která by skutečně fungovala podobně, jako hotovost. Tzn. žádné účetní knihy, konsensus ani nic podobného, ale jen specifická kvantová informace, kterou lze přenést skrze síť, vylučující chybu nebo sledování. Kvantová mince, která existuje vždy jen v jednom, neduplikovatelnem, exempláři, ale dohromady v určitém množství. Z dnešního pohledu je to samozřejmě naprosté sci-fi a z mého čirá fantasmagorie. Jak něco takového vypustit do oběhu v určitém množství bez možnosti manipulace s počtem mincí, to opravdu netuším. 🙂

Rob

Jinak svého času se mi hodně líbil koncept IOTA. Především z hlediska fungování lokálního PoW bez obav z nedostatku škálování. Síť ale byla stále tak malá, že byla nutná existence tzv. Koordinátora, který jí hlídal proti 34% útoku. Koordinátor se dá vypnout až po adopci, což je trochu začarovaný kruh, protože síť s koordinátorem se nikomu nelíbí. Systém zapletení používá také mince NANO, ale ta pamatuje velikou digitální loupež. Už nevím přesně, jak to bylo, ale u této mince došlo k přejmenování z původního názvu… Ten si nepamatuju. Nejde o investiční příležitost, ale o technologii. Od mince NANO tím chci spíše odradit. No a potom mám rád i to nenáviděné Cardano. Technologicky není vůbec špatné, ale hlavně má perfektní decentralizaci emisí. Je to jedna z nejférovějších mincí, což má podle mě obrovský potenciál. I toho Hoskinsona mám docela rád. Rozhodně radši než Vera (BCH).

Fantom

Díky za doplnění. Všechny uvedené mince sleduji. U IOTA mne docela mrzí že není obchodovaná na Krakenu. Nevím proč – možná kvůli technologii DAG. Stejně tak je pro mne problém, že mince IOTA nejdou uložit na HW peněženku Trezor 🙁 Ale technologie mi připadá zajímavá a s tou decentralizací se to snad v budoucnu zlepší. Minci NANO znám také a o onom problému jsem slyšel, mince byla nedávno přebrandovaná na XNO. ADA sleduji také, asi bych neřekl nenáviděně, ale u toho Hoskinsona nevím… . Asi si ADA také zařadím do potencionálního portfolia. Dále ještě uvedu – (samozřejmě) – XMR, XRP, XLM, DOT, KSM a neposlední řadě ALGO a XTZ. Ten poslední -Tezos má možná problematické zakladatele, ale měl nějaké zajímavé projekty (ty jsem ale dlouho nesledoval) a má docela silnou fanouškovskou základnu. U BCH vážně nevím – pro mě je to coin kterému se vyhýbám, je jako BTC se kterým se dá lépe platit, ale stačí to? Navíc měl zase další fork … .

spot_img