Síť Lightning Network zaznamenala nový rekord

3.5
(4)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Lightning Network neboli blesková síť slouží jako je decentralizovaná síť, která si klade za cíl vytvořil okamžité transakce schopné pojmout až miliony transakcí za sekundu. Velmi slibný projekt v rámci BTC v minulém týdnu dosáhl nového rekordu. O jaký rekord se jedná?

Růst sítě Lightning

Lightning Network byl poprvé oznámen v lednu 2016, kdy vývojáři Joseph Poon a Thaddeus Dryjou zveřejnili whitepaper. Kvůli omezené velikosti bitcoinu se rozhodli vytvořit způsob, jak transakce v bitcoinové síti lze provádět mimo (off-chain).

Před třemi lety byl Ligtning Network poprvé uveden a za tu dobu stále čelí těžkému boji s novými účastníky na trhu. Podle nedávné zprávy většina bitcoinových uživatelů provádí transakce prostřednictvím bitcoinové sítě.

“Blesková síť” se však za poslední rok rozrostla o 75 %. V minulém týdnu přesáhl počet uzlů hranici 8 900. V době psaní článku je počet uzlů v rámci Lightning Network na čísle 8 953. Významný nárůst LN uzlů se objevil až v nedávné době.

Bitcoinoví uživatelé tak pomalu začínají migrovat k off-chain řešení, jelikož poplatky v síti začínají narůstat. Lightning Network začaly přijímat také velké kryptoměnové burzy. Kryptoburza Bitfinex podpořila Liquid BTC.

V prosinci minulého roku sdílela kryptoburza Kraken své plány na integraci Lightning Network během první poloviny letošního roku. Převody mezi burzami se tak stávají rychlejší a levnější, kde standartní transakční poplatky budou nahrazeny Lightning poplatkem ve výši 1 satoshi.

Závěr

Problémem Bitcoinu je jeho škálovatelnost, jelikož dosud zvládne okolo 10 transakcí za vteřinu. Podobná vylepšení sítě tak mohou vydláždit cestu k masovému přijetí kryptoměn. V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 41 541 USD dle KMC.

Máte-li jakýkoli dotaz, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku.

Veškeré statistiky o Lightning Network si můžete prohlédnout pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
asdf

41k? spis 51k a to uz je ted taky minulost 🙂

Ondrej

Používám LN už rok a můžu jen doporučit!

spot_img