Kryptoměny stoupají – americký hypoteční dluh překonává hranici z roku 2008

0
(0)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Dle získaných údajů z Federálního rezervního systému (FED) celkový nesplacený americký hypoteční dluh překročil hranici 15,8 billionů dolarů bez jakýchkoliv známek zpomalení. Kryptoměny jako bezpečný přístav?

Hypoteční dluh a recese

Pobočka Federální rezervní banky publikovala ekonomický výzkum, kde hypoteční dluh mezi roky 2008 a 2013 značně poklesl. Trend se však v roce 2014 obrátil a v konečném důsledku vedl k tomu, že výše dluhu překročila úroveň z roku 2008.

Hypoteční úvěr pro domácnosti tak hraje významnou roli při pádu akciového trhu v roce 2007 a následné recesi. Na počátku roku 2000 snížil FED úrokové sazby pro banky. To mělo za následek větší množství půjček podnikům nebo jednotlivcům.

Ekonomové a analytici kromě toho pozorovali další ukazatele, které naznačují nastávající recesi. Výnosová křivka v roce 2019 klesla na nejnižší úroveň od května 2007, což by mohlo znepokojovat investory na Wall Street.

Vzhledem k stále trvajícímu napětí ve světě v posledních měsících se odborníci domnívají, že budoucí ekonomické nepokoje jsou nevyhnutelné.

Jak zareagují kryptoměny

Zatímco ve světě panovalo napětí, kryptoměny se po těchto ukazatelích těšily značnému úspěchu a stabilitě. Napětí v obchodní válce mezi USA a Čínou v polovině roku 2019 vyvolalo hromadný odchod bohatství čínských investorů z tradičních finančních produktů.

Ačkoliv většina digitálních měn není geopolitickými událostmi ovlivněna, lze je použít bez ohledu na hranice nebo vládní jurisdikci. V důsledku toho mají tendenci zůstat na stejné ceně kdekoli na světě. Bitcoin (BTC) se v mnoha případech stal přitažlivým pro investory jako zásoba bohatství i jako rezervní měna.

Závěr

Nemůžeme odhadnout, kdy nastane a co způsobí ekonomickou recesi, stojí však za zmínku, že neexistují žádné záruky. Bitcoin a mnoho dalších kryptoměn tak může být vnímáno jako nejlepší zajištění proti nepříznivým ekonomickým událostem.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
ppetr1

ta uvaha ma logiku a osobne se ji drzim uz vice let.nejde jen o hypo – v hlavni mire v soucasnosti o kvantitavnim uvolnovani a to ma naprosto stoupajici tendenci – kdysi paroubek rekl – dluhy se neplati:-) – v soucasnosti po vice nez 10 letech mu musim dat za pravdu – platit se nebudou (bankrot) a pan dalsi sikula Špidla vam rekne zdroje jsou.
ano jsou ale BTC neni nekonecne.
btc melo vzniknout uz pred 30 lety – bohuzel k tomu jeste nebyla technika i tak diky – nakamoto.
nastesti je BTC delitelne 100 mio a dale.
vlady budou mit za par let hoooodne velky problem 🙂 – abych to upravil – politici.politici jednou znici tuto planetu jen diky financim :-(( – zadny politik nema deficitni domaci rozpocet !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

spot_img