Americký FED vydá v Novém roce 425 miliard dolarů – víc než 3x kapitalizace BTC

0
(0)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

FED, americký systém centrálních bank, hodlá začátkem Nového roku vydat 425 miliard nových peněz, částka převyšuje 3násobek tržní kapitalizace Bitcoinu.

FED vydá novoroční “jackpot”

Tedy, až taková výhra to asi nebude. Do ekonomiky se sice vleje ekvivalent více než tří celkových BTC marketcapů. S takovými kroky však stoupá zadlužení a inflace. Všech 425 miliard dolarů by mělo být vypuštěno do oběhu hned po Novém roce, tedy na začátku 2020.

FED uvádí, že:

„V souladu s nejnovější směrnicí FOMC bude Kancelář provádět repo operace, aby zajistila, že zásoby rezerv zůstanou dostatečné, a zmírní se riziko tlaků na peněžním trhu ke konci roku, které by mohly nepříznivě ovlivnit provádění politiky.“

425 miliard dolarů “z ničeho”

Ve lhůtě do 14. ledna Fed očekává, že vygeneruje minimálně 425 miliard USD. „Všechno je v pořádku,” dalo by se ironicky poznamenat. FED vychrlí obrovské množství nových peněz založených na vzduchu a důvěře…

To samozřejmě nejen v kryptokomunitě budí určitý rozruch a kritiku.

Pád národů a říší pramení z pádu měny, se kterou nelze operovat bez manipulace,” uvádí Saifedean Ammous ve své knize The Bitcoin Standard. 

Také celkové zadlužení států i soukromého sektoru a bank přitom i letos významně narostlo. S příchodem Nového roku dosáhne světový dluh přibližně 2000násobku kapitalizace BTC.

Závěr

Americký FED v období od závěru roku 2019 do 14. ledna 2020 zvýší zásobu dolarů o min. 425 miliard, což odpovídá více než 3násobku celkové tržní hodnoty kryptoměny Bitcoin. Krok má pochopitelně za cíl rozproudit ekonomiku. Takové množství nových dolarů v tak krátkém čase, které FED “vytiskne”, se však někomu může jevit poměrně nebezpečné, zejména z hlediska inflace.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img