Globální dluh roste – úrokové sazby klesají

0
(0)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Úroková sazba klesá směrem k nule, jak stále narůstá globální dluh. Tisk peněz je tak jediným řešením pro banky, aby mohly stimulovat ekonomiku. Jak se situace do budoucna vyvine?

Dluh nadále roste

Velká recese roku 2008 všechno změnila. Při vypuknutí krize americký FED snížil sazbu fondů z přibližně 5 % na téměř 0 %. To však nepomohlo a Federální rezervní systém tak musel vytisknout biliony amerických dolarů.

Biliony dolarů měly obdržet velké korporace a banky, které měly udržet situaci nad vodou. Bohužel se tak úplně nestalo a FED tak zjistil, že svět již má maximální možnou úrokovou sazbu, která klesá s rostoucím globálním dluhem.

Maximální možná úroková sazba se tak musí s rostoucím dluhem snižovat, protože globální dluhové závazky by selhaly za určitou úrokovou úrovní. Pokud úrokové sazby pro banky a korporace budou příliš vysoké, nemohou splácet úroky z dluhu, které dluží.

Současná situace

V současné době činí globální dluh 255 bilionů USD, což je o 12 bilionů dolarů více než za minulý rok. Zatímco růst globálního hrubého domácího produktu stagnuje, dluh stále zrychluje. Dle nedávných událostí rovnoběžná úroková sazba nyní činí 2,5 % a během pár následujích let pravděpodobně dosáhne 0 %.

Světová banka vydala upozornění, že tato situace by mohla vést k hospodářskému kolapsu v mnoha rozvojových zemích. Dle portálu Crypto.IQ je již 24 zemí po celém světě na ceskě k hyperinflaci a kolapsu tamní měny.

Situace by mohla vyeskalovat tak, že nejsilnější fiat měny na světě jako EURO a USD by se nakonec mohly významně znehodnocovat díky tisku peněz.

Závěr

Nad světem se stahují ekonomická mračna, a pokud dojde k recesi, je dosti pravděpodobné, že se masivní adopce kryptoměn rozšíří, což bude dlouhodobě vyvíjet tlak na cenu Bitcoinu a ostatních kryptoměn. V tomto okamžiku se kryptoměny stanou pro investory a obchodníky jedničkou.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img