Hlavní výhra turnaje v CS-GO bude vyplacena v kryptoměnách

0
(0)

Counter Strike: Global Offensive (CS:GO) je jednou z nejrozšířenějších her v sektoru eSportu (zejména online her), a proto ji pravděpodobně není potřeba hlouběji představovat. Turnaje v této hře jsou velmi populární a celosvětově rozšířené. Ten nejbližší, který se bude konat v běloruském Minsku, se ale bude od ostatních odlišovat. Výherci totiž obdrží kryptoměny v hodnotě 100.000 dolarů. Nepůjde však o Bitcoin či snad Ethereum, ale Level Up Coin.

Co je Level Up Coin

Jméno této kryptoměny jste pravděpodobně ještě neslyšeli, nenachází se totiž zatím ani v coinmarketcapu. 25. února 2018 ale vítězný tým na turnaji CS:GO získá Level Up Coin (LUC) v hodnotě až 100.000 dolarů. Proč ale zrovna tento neznámý altcoin?

Odpověď je velmi jednoduchá. Level Up Coin je totiž kryptoměna patřící pod Play2Live. A právě tato platforma organizuje turnaj v eSportu, na kterém se bude poprvé odevzdávat výhra ve formě kryptoměny.

Token bude moci být také využit na různé sázky během samotného turnaje. Diváci si mohou vsadit na to, který tým v zápase jako první zničí svého protivníka, dá headshot či vyhraje celý turnaj. Pomocí blockchain technologie tak mohou být diváci s hráči ve větším spojení.

Je to milník pro eSporty

Jak se vyjádřil Alexey Burdyko, zakladatel a CEO Play2Live, tento turnaj by měl být naživo vysílaný ve více než sedmi jazycích. Dále zdůraznil:

“Jsme velmi nadšení, že jsme pořadateli prvního eSport turnaje, ve kterém se budou udělovat kryptovýhry. Tato událost bude důležitým milníkem na cestě začlenění blockchainu do online hracího průmyslu.”

Podle jeho slov má Play2Live v plánu stát se plnohodnotným ekosystémem pro eSporty. Jedním z hlavních cílů této platformy je poskytnout možnost přivýdělku každému v eSport komunitě, kdo o to projeví zájem. Ať už by šlo o organizátory turnajů, streamery (lidi, kteří online uveřejňují svoje herní výkony) až po samotné diváky. Každý by si mohl na této platformě přilepšit pomocí blockchainu.

Kryptoměny a eSport

Dá se předpokládat, že právě online hry a eSport budou v budoucnu velmi propojeny s kryptoměnami. Blížící se turnaj v Minsku má tedy ambici stát se vlajkovou lodí spojení blockchain technologie a populárních počítačových her. Zda se toto propojení podaří se dozvíme už 25. února.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img