Kryptoměny mohou v Africe zažít zlaté časy, vyženou z ní chudobu?

1
bitcoin-afrika-deti

Kryptoměny jako Bitcoin se stávají celosvětově stále populárnějšími. Zpočátku se věřilo, že kryptoměny zmizí tak rychle, jako se objevily. A také, že je to něco, co je skvělé pro spekulanty, kteří na tom mohou rychle zbohatnout, nebo že se budou kryptoměny šířit hlavně mezi zločinci k oklamání donucovacích orgánů. Ačkoli tyto pochybnosti přetrvávají, zdá se, že Bitcoiny tu jsou a ještě nějakou dobu zůstanou.

Můžeme říct, že Bitcoiny jsou stále tady, protože spousta podniků začala přijímat platby v této měně. Online hazardní hry a herní stránky začaly používat kryptoměny pro platby. Současné zprávy ohledně Bitcoinu naznačují, že v prvním čtvrtletí tohoto roku vzrostl počet plateb v této měně. To je důkazem, že kryptoměny jsou na vzestupu.

Mnoho lidí si také myslí, že Bitcoiny jsou populární pouze v zemích západního světa, jako jsou Spojené státy, Velká Británie, Německo, Francie, v Austrálii nebo na asijských trzích, jako jsou Čína a Japonsko. Někteří odborníci se však domnívají, že hnacím motorem pro kryptoměny bude Afrika. Tady je hned několik důvodů, proč by tomu tak mohlo být.

Důvody, proč by Afrika mohla být hnacím motorem pro kryptoměny

  • Na africkém kontinentu nemá moc lidí bankovní účty. V subsaharské Africe nemá více než 60 % obyvatel bankovní účty. Tato velká populace nemá přístup k bankovním účtům, protože je pro ně příliš nákladné si je založit.Tito lidé mohou být hybnou silou kryptoměn v budoucnu.
  • Obrovská populace Afričanů, která je druhá největší hned za Asií, je dalším z důvodů, proč se experti domnívají, že Afrika podpoří růst kryptoměn, jako je Bitcoin.
  • Afrika má velmi dobré internetové zastoupení. V Africe jsou miliony uživatelů internetu, a číslo uživatelů mobilních telefonů v Africe je dokonce vyšší než v Americe a Evropě dohromady. Tento trh je obrovský a lze ho snadno využít.
  • Poskytovatelů mobilních peněžních služeb je v Africe stále víc, a ačkoli se může zdát, že jsou konkurenty pro kryptoměny, ukazuje se, že na tomto trhu, který stále roste, je místo pro obě varianty.
  • Afrika má velký neorganizovaný nebo neformální sektor. Ten poskytuje práci mnoha mladým lidem. Tito lidé, kteří pracují v soukromém sektoru, jsou těmi, na které se cílí, protože by mohli být více nakloněni tomu používat kryptoměny.

V současné době Afrika stále nevyužila potenciál, který se nabízí v souvislosti s kryptoměnami. Hlavními trhy pro Bitcoin jsou dnes Jihoafrická republika, Nigérie a Keňa. I když s kryptoměnami obchodují, nejsou užívány pro transakce uvnitř zemí.

Některé transakce jsou prováděny se zahraničními zákazníky, ale stále se to nedaří na místní úrovni. Jedním z důvodů může být masivní nárůst poskytovatelů mobilních peněžních služeb. Lidé mohou posílat SMS a dokončit transakce, zatímco v případě kryptoměn je stále nutné připojení na internet.

Ačkoli je tu velké internetové zastoupení, pokud jde o soutěžení s SMS a snadností, kterou poskytují, je internet stále až na druhém místě. Ačkoli byl v JAR instalován první bankomat na Bitcoiny, má svá omezení, která povolují lidem vybrat pouhých 50 randů (jihoafrická měna).

Závěr

Způsob, jakým rozšířit kryptoměny do Afriky, byl bylo vyvinout technologii, která by prostřednictvím SMS mohla dokončovat bitcoinové a jiné kryptoměnové transakce. Existuje mnoho blockchainových technologických společností, které na tom pracují, a pokud se to podaří, Afrika se stane největším hnacím motorem trhu s kryptoměnami. Tato integrace mobilních technologií a mobilního bankovnictví umožní růst všech kryptoměn.

Co číst dál?

Projděte tímto kurzem a staňte se certifikovaným IOTA vývojářem

Zdroj:
oracletimes.com

1
Komentujte

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Tomáš Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Tomáš
Host
Tomáš

Electroneum (ETN) to ví a v Africe to jako jeden z mála coinů rozjíždí… 😉