Kryptoměny lákají milionáře: 82 % z nich hledá investiční radu

4
(2)

Zprávy a souhrny

Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Navzdory náročnému roku se 82 % milionářských klientů rozhodlo v roce 2022 investovat do digitálních aktiv, jako je bitcoin. Vyplývá to z nedávného průzkumu provedeného finančně poradenskou společností deVere Group.

Výsledky průzkumu, zveřejněné 30. ledna, ukázaly, že 8 z 10 vysoko majetných klientů společností s vysokým čistým jměním či jednotlivci s investičními aktivy mezi 1,2 a 6,1 miliony dolarů, hledali v posledních 12 měsících rady ohledně kryptoměn od finančních poradců.

Nigel Green, generální ředitel a zakladatel společnosti deVere Group, uvedl, že navzdory tomu, že zkoumaná skupina je „typicky konzervativnější“, věří, že zájem pramení ze základních hodnot bitcoinu:

Digitální, globální, bez hranic, decentralizovaný a odolný proti neoprávněné manipulaci.

Studie společnosti z předchozích let ukázaly trend rostoucího zájmu o kryptoinvestice ze strany bohatých investorů.

Studie z dřívějších let

Studie společnosti deVere z roku 2020 zjistila, že 73 % ze 700 dotazovaných jednotlivců s vysokým čistým jměním buď již vlastnilo kryptoměny, nebo se do nich chystali investovat do konce roku 2022. V roce 2019 toto procento činilo 68 %.

Green také poznamenává, že zájem o nabízení krypto služeb klientům ze strany starších finančních institucí jako Fidelity, BlackRock a JPMorgan je dobrým znamením pro toto odvětví.

Červnová zpráva od PricewaterhouseCoopers zjistila, že zhruba jedna třetina z 89 tradičních hedgeových fondů, které se průzkumu zúčastnily, již investuje do digitálních aktiv, jako je BTC.

Generální ředitel společnosti DeVere věří, že tato hybná síla by se mohla dále rozvíjet, protože „kryptozima z roku 2022 taje v důsledku měnících se podmínek v tradičním finančním systému“.

Závěr

Vypadá to, že inflace dosáhla vrcholu, měnové politiky se staly příznivějšími a různé krize v krypto-sektoru, včetně bankrotů známých kryptoburz, jsou nyní za námi. Největší kryptoměna na světě od přelomu roku vzrostla o více než 40 %, a toho si jistě všimla nejen bohatá klientela.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: