Kryptoměnová královna Ruja Ignatova zařazena na seznam nejhledanějších osob Europolu

4.4
(5)

Zprávy a souhrny

Zakladatelka nechvalně známého ponziho schématu OneCoin připravila v roce 2007 investory až o 5 miliard dolarů. Od nástupu do letadla, které odletělo do Atén, ji již nikdo neviděl.

Ruja Ignatova

Dr. Ruja Ignatova, zakladatelka společnosti OneCoin, která zmizela poté, co v roce 2017 údajně připravila investory až o 5 miliard dolarů, byla ve středu zařazena na seznam nejhledanějších osob v Evropě.

Europol neboli agentura Evropské unie pro spolupráci v oblasti vymáhání práva, nabízí odměnu 5 000 eur za informace vedoucí k zatčení Ignatovové na základě obvinění z podvodu. Toho se dopustila tím, že získávala investice do OneCoinu, ačkoli se ve skutečnosti jednalo o bezcennou měnu.

Příběh OneCoinu

Ignatova uvedla OneCoin na trh v roce 2014 a slibovala, že jde o “zabijáka bitcoinu”, který převezme roli hlavní kryptoměny. Během několika následujících let získala peníze od investorů ze 175 různých zemí. Když se však v roce 2017 ukázalo, že OneCoin je Ponziho schéma, nasedla na letadlo do Atén a od té doby ji nikdo neviděl.

O OneCoinu a Ignatovové byl natočen podcast BBC Sounds The Missing Cryptoqueen (který je nyní upravován pro televizní vysílání). Dokumenty uniklé do BBC odhalily, že britští investoři v první polovině roku 2016 nakoupili OneCoin v hodnotě 30 milionů eur. Vyšetřování BBC také odhalilo, že OneCoin ve skutečnosti nepoužíval žádný blockchain.

Ignatovová se orgánům činným v trestním řízení úspěšně vyhýbá, ale lidé spojení s ní a OneCoinem čelili obvinění. V roce 2019 byl Mark Scott, právník společnosti OneCoin, shledán americkým okresním soudem na Manhattanu vinným ze spiknutí za účelem praní špinavých peněz a bankovního podvodu.

Mezitím se také její bratr Konstantin Ignatov přiznal k podvodu a praní špinavých peněz a  svědčil proti Scottovi v soudním procesu. Ten stále čeká na vynesení rozsudku.

Závěr

Říká se, že boží mlýny melou občas pomalu, ale jistě. Tak snad se podaří i Ruju Ignatovu nakonec dopadnout a skončí před soudním dvorem. Pro nás z toho plyne jedno velké ponaučení: nic na světě není zdarma a rozhodně ne na finančních trzích.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.4 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

3 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Jožo Čuráž

A nezalozila pak nahodou LUNU ?

FooBar

Tvl tak 2007 nebo 2017? Hm?

Radek
Hodnocení článku :
     

Plastika celého tela,, falešné doklady a nikdo tě v životě nenajde… S takovým balíkem je možnosti neomezeno…

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: