Kryptomageddon – Je čas všechno prodat a skončit s kryptoměnami?

0
(0)

Zprávy a souhrny

Před třemi týdny Bitcoin zdánlivě zničehonic započal prudký růst. Během jednoho dne se jeho hodnota zvýšila o více než 1000 $ a v průběhu následujícího týdne dosáhl své lokální maximum na ceně cca 8500 $. Mnoho lidí tento náhlý růst připisuje návrhu na regulované krypto-ETF fondy. To je samozřejmě hloupost. Některé návrhy byly poslány ke schválení agentuře SEC měsíc před zmíněnou pumpou. 

Chvíli jsme si užívali bull-run. Nálada na trhu se zlepšila. Obyčejní lidé nakupovali altcoiny v očekávání, že budou následovat příklad Bitcoinu a poletí na MOON. Mezitím se dominance krále kryptoměn nadále zvyšovala.

Následně trh začal padat a dnes už jsme zase tam, kde jsme byli před měsícem – na silném supportu v okolí 6000 $. Ceny altcoinů oproti Bitcoinu nadále klesají a vše vypadá beznadějně.

Je čas všechno prodat a skončit s kryptoměnami?

Tuto otázku si v průběhu posledního týdne položilo velmi mnoho fanoušků krypta. Odpověď na ni však nenajdete na internetu. Musíte ji najít v sobě.

Je příliš brzy na finanční revoluci

Kryptoměny jsou fenomén, který předběhl dobu. Myšlenka globální decentralizované deflační měny, použitelné prakticky kdekoliv, je i po téměř deseti letech stále jen utopie.

Vlády a centrální banky mají finanční politiku pevně ve svých rukou a dnes neexistuje nikdo, kdo jim dokáže odporovat. Změna systému chce čas. Nakoupili jste Bitcoin, protože věříte, že se do roku, maximálně do dvou, stane globálním platidlem? V tom případě pro vás máme špatné zprávy. Současné finančnictví představuje kostru společnosti a to se tak brzy nezmění. Možná za dvacet, třicet, padesát let se dočkáme výrazného posunu vpřed. Dnes jsou kryptoměny převážně spekulativní aktiva a 90 % lidí je vlastní jen proto, aby je později prodali se ziskem a vydělali peníze. Reálná využitelnost je minimální.

Je příliš brzy na technologickou revoluci

Slibněji vypadají technologické coiny a kompletní platformy, které nabízejí decentralizovaný výpočetní výkon vhodný pro bezpečné výpočty a transakce mezi dvěma nedůvěryhodnými agenty.

Pokud jste nerozuměli předchozímu odstavci, je čas si přečíst něco o Ethereu

Tyto projekty slibují revoluci v oblasti finančních aplikací. Jejich cílem je poskytnout rychlé a bezpečné peněžní transakce (fiatu, i kryptoměn). V budoucnu budou také sloužit jako decentralizované servery a umožní přechod od „internet of information” k „internet of value.”

Jinými slovy, internet již nebude sloužit pouze pro výměnu informací. Vzniknou na něm unikátní digitální objekty s hodnotou přesahující do reálného světa. Dopad těchto technologií si v současnosti někdo neumí ani představit.

Kompletní blockchainy decentralizují internet. To však bude trvat desetiletí. Jsme na začátku technologické revoluce.

Věříte technologiím založeným na blockchainu?

Tyto technologie (ať už digitální měny nebo decentralizované kompletní platformy) jsou založeny na decentralizované databázi známé jako blockchain – pravděpodobně nejdůležitější vynález tohoto století. Díky blockchainu jednoho krásného dne nebudeme závislí na „důvěryhodných” třetích stranách.

Pokud máte peníze v kryptoměnách, investovali jste do budoucnosti… Daleké budoucnosti. Fakt, že „akcie” těchto technologií lze obchodovat na burzách a získat tak peníze, je pouze vedlejší produkt ve vývoji. Lidstvo bude jednoho krásného dne fungovat téměř výhradně na blockchainu, avšak než se tak stane, máme před sebou velmi dlouhou cestu.

Je tedy čas prodat všechny kryptoměny (pravděpodobně se ztrátou) a uchránit své portfolio před dalším znehodnocováním?

To záleží na vás. Cena většiny coinů je v současnosti téměř výhradně spekulativní. Ani jedna platforma nevytváří profit a ještě velmi dlouho ho vytvářet nebude.

Faktem však je, že stále větší firmy / organizace / vlády investují do tohoto typu technologie. Navzdory záplavě pozitivních zpráv ale hodnota drtivé většiny krypto-mincí klesá a je dost možné, že ještě nenašly dno. Na vině je šílené FOMO, které jsme zažili v prosinci 2017.

Pozitivní závěr

Po každém pádu však následuje růst tak, jako po noci vždy přijde den. Prodávat nyní pravděpodobně není moc moudré. Altcoiny jsou, zdá se, velmi blízko svého (lokálního) minima. Za poslední týden nebyla nouze o velké dumpy. To se ale může brzy změnit!

Kdy? Na tuto otázku se snažíme zodpovědět na našem webu Trading11, kde se věnujeme výhradně obchodování. Většina článků však není zdarma. Za měsíční přístup k našim analýzám si musíte zaplatit cca 360 kč. Poskytují však jedinečný pohled na vývoj trhu a tvoří je profesionální obchodníci, kteří dlouhodobě vytvářejí profit.

Dlouhodobý donwtrend, který začal na přelomu let 2017/2018 snad brzy skončí. O pozitivní fundament dnes není nouze. Stačí se podívat na TRON, který téměř denně vypouští neuvěřitelné novinky. Chce to však trpělivost. Pokud ji nemáte, počkejte si na další pumpu a prodejte to, co vám ještě zbylo. Pokud však věříte v krypto, doporučujeme postupně nakupovat a držet.

HODL!

A pamatujte, nakupovat se má tehdy, když je to dole!

[Hodl] NAKUPOVAT se MÁ TEHDY, KDYŽ JE to DOLe! – JE ČAS VSTOUPIT DO DLOUHODOBÝCH POZIC?

Tento článek je přeložen ze slovenského originálu, který pro vás připravil Samuel S.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

2 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Malling

Pujde dolů ….

David

Nahradí fiat už zachvíli, jen s tim vylezou ven až po krachu jako novodobá záchrana, banky už se na to pomalu připravujou.

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: